Влада намагається «забути» Мінські угоди, підписані рівно чотири роки тому. Про це написав народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін у своєму блозі на сайті «Кореспондент».

«Відзначаючи різні пафосні ювілеї, влада в цьому році зробила все, щоб не згадувати про четверту річницю підписання Мінських угод, досягнутих 12 лютого 2015 року», – йдеться в блозі.

Сергій Льовочкін нагадав, що цей пакет ініціатив, узгоджений в форматі тристоронньої контактної групи за участю представників ОБСЄ з главами держав і урядів країн-гарантів, тоді розглядалвся як компромісний шлях до миру.

За його словами, Мінські угоди стали продуктом широкого діалогу сторін конфлікту, посередників і представників міжнародних організацій. Саме тому вони отримали одноголосну підтримку Ради Безпеки ООН, яка через кілька днів, 17 лютого 2015 року, прийняла Резолюцію на підтримку досягнутих домовленостей.

«Ось тільки в більшості своїй партія війни, яка зараз при владі, цю війну припиняти не хоче, і не тільки з політичних міркувань. Хвилює інше: багато хто з реальних кандидатів в президенти не пропонує жодних спроможних рішень щодо припинення війни на Донбасі. Замість цього від них звучать лише заклики ігнорувати Мінські угоди або відмовитися від них зовсім. Декларуються порожні обтічні формулювання або просто фантастичні комбінації, які ніколи не стануть реальністю і не принесуть нашій країні довгоочікуваного миру», – написав політик.

На думку народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, це вкрай небезпечна ситуація. Він упевнений, що Мінські угоди були і на сьогоднішній день залишаються єдиною узгодженою і визнаною всіма сторонами політичною рамкою для припинення війни. І тому одностороння відмова України від їх дотримання або спроби подальшого затягування переговорів загрожують новою хвилею кривавого хаосу на сході, поглибленням економічної кризи і соціальної катастрофи в усій країні.

Більш того, пише Сергій Льовочкін, Мінські угоди – це не просто декларація з переліком заходів та кроків, це дипломатична формула, напрацьована за участю Німеччини і Франції. Саме над реалізацією Мінських угод ведеться тепер робота в «нормандському» форматі за участю глав держав і урядів. До виконання Мінських угод сьогодні прив’язана політична підтримка зусиль України на міжнародній арені. І ця підтримка навряд чи збережеться, якщо Україна буде відмовлятися від своїх зобов’язань.

Політик переконаний, що відмова від Мінських угод ускладнить і без того вибухонебезпечні відносини України з Росією.

«Після розірвання більшості міжнародних договорів, в тому числі Договору про дружбу, співробітництво і партнерство, точок дотику майже не залишилося. «Нормандський» і «мінський» формати – ось весь перелік нинішніх контактів. Але і цей хиткий дипломатичний «місток» партія війни намагається обрушити», – заявив він.

Народний депутат вважає, що сьогодні ми опинилися в патовій ситуації. За його словами, у правлячих політичних сил України немає ніякого бажання виконувати Мінські угоди.

«Разом з тим вони життєво важливі. По суті – вони символ діалогу, переговорів, дипломатії і надії на мирне врегулювання. Відмова від них – це груба демонстрація небажання розмовляти. Не тільки з Росією, але і з Європою. Це шлях до ізоляції і краху», – йдеться в блозі.

«У такій критичній ситуації принципове значення має прихід до влади політиків, які розуміють складність і важливість нинішнього моменту, готових до ведення відкритого діалогу з усіма учасниками протистояння. Саме про мир потрібно думати, віддаючи голос на президентських виборах», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи