Утримання інфляції на двозначному рівні п’ятий рік поспіль сигналізує про провал антиінфляційної політики влади, яка не може забезпечити цінову стабільність. Так народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін прокоментував інформацію Держстату про те, що за підсумками листопада ціни за останні 12 місяців зросли на 10%.

«Вже зараз Нацбанк дає прогноз, що за підсумками 2018 року інфляція складе 10,1%. Це означає, що п’ятий рік поспіль зростання цін вимірюється двозначними цифрами. І це провал політики влади, яка не може забезпечити цінову стабільність», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик зазначив, що найбільшими темпами зростають ціни на найнеобхідніші для українців продукти і послуги. Так, з початку року (до грудня 2017 р.) хліб подорожчав на 19,6%, макаронні вироби – на 12,4%, риба і рибопродукти – 10,9%, овочі – на 9,7%, м’ясо та м’ясопродукти – на 9,2%.

Крім того, через зростання тарифів на газ на 22,9% і подорожчання низки інших житлово-комунальних послуг суми в платіжках збільшилися за 11 місяців на 9,9%. На 13,3% з початку року збільшилася вартість послуг освіти. Послуги зв’язку подорожчали на 13,8%, медичні послуги – на 8,1%.

«Висока двозначна інфляція залишається однією з основних причин зростання бідності в країні. Зростання цін б’є по доходах і заощадженнях найменш захищених категорій громадян. За 2014-18 роки ціни сумарно зросли майже в 2,5 рази, в той же час прожитковий мінімум і мінімальна пенсія – на 58%, середня пенсія – приблизно на 70%. У цьому причина того, що, за оцінками самої влади, рівень абсолютної бідності в Україні за 2014-17 роки виріс в 2 рази», – вважає народний депутат.

Він зазначив, що в 2018 р. Україна збереже лідерство в Європі (без Туреччини) за рівнем річної інфляції, яка майже в 4,5 рази перевищує середній показник по країнах в ЄС. Якщо в листопаді 2018 року (порівняно з листопадом 2017 р.) ціни в Україні зросли на 10%, то в Польщі – на 1,2%, Чехії – 2%, Литві – 2,5%, Угорщині – 3,1%, Румунії – 3,4%. Не краще виглядає наша країна і в порівнянні з країнами СНД: інфляція в Росії – 3,8%, в Молдові – 0,9%, в Білорусі – 5%.

«Ніколи в нинішньому столітті Україна не виявлялася гіршою за всіма показниками, як це відбувається зараз. Очевидно, що найгірші соціально-економічні показники – це ознака найгіршої влади, яку ми маємо. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ поставила собі за мету зміну цієї влади, і цієї мети ми досягнемо. Заради того, щоб Україна перестала бути найгіршою, а українці перестали бути жебраками», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи