Серйозні проблеми з виконанням держбюджету 2019 року зберігаються, і їхнє вирішення має стати одним із пріоритетів після виборів. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін, коментуючи оперативні дані Держказначейства щодо виконання Державного бюджету.

«У березні 2019 року план за доходами виявився знову недовиконаним на 10%, а за підсумками першого кварталу – на 4,9% або більше ніж на 10,9 мільярдів гривень. Це стало наслідком непродуманої економічної політики останніх років», – заявив Сергій Льовочкін.

За його словами, значне відставання від плану по загальному фонду держбюджету зберігається. По загальному фонду до держбюджету за перші два місяці 2019 року надійшло 100,8 млрд грн доходів, що всього на 0,1 млрд грн більше, ніж у січні-лютому 2018 року і на 10,3% або 11,5 млрд грн менше, ніж план загального фонду на перші два місяці (112,4 млрд грн).

Опозиційний політик зазначив, що виконання плану доходів за загальним фондом було зірвано через недобір по рентних платежах (-7,5% або мінус 0,7 млрд грн від плану на період), внутрішнім акцизам (-42,7% і 4,6 млрд грн), внутрішньому ПДВ з урахуванням відшкодування (-38,7% і 5,7 млрд грн), імпортному ПДВ (-12,2% і 5,9 млрд грн) і ввізному миту (-9,5% і 0,35 млрд грн).

«Трохи краща ситуація зі збором доходів до спецфонду. Однак це вдалося зробити в основному за рахунок разових джерел, перш за все за рахунок активізації розмитнення автомобілів на єврономерах. Дія цього фактору носила короткостроковий характер, пов’язаний із завершенням 22 лютого пільгового періоду для розмитнення цих автомобілів. Будувати виконання бюджету на таких факторах – значить прирікати людей на соціальну кризу вже влітку нинішнього року», – зазначив Сергій Льовочкін.

Народний депутат навів дані про те, що додаткові доходи від акцизів, імпортного ПДВ, імпортного мита на транспортні засоби, які були ввезені в Україну в митному режимі транзиту або тимчасового ввезення в період з 1 січня 2015 року до дня вступу в силу закону про оподаткування імпортних автомобілів, в січні-лютому 2019 року склали 6,8 млрд грн.

«Уже в найближчі місяці має бути поставлено питання про зміну пріоритетів бюджетної політики, в якій ключові місця повинні займати соціальні витрати і витрати на розвиток економіки. Бюджет України не повинен залежати від разового розмитнення», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи