Результати роботи економіки на початку поточного року є здебільшого незадовільними та свідчать про відсутність системного підходу та недостатню ефективність діяльності уряду щодо розвитку господарства держави. Цю проблему зафіксував у своєму запиті до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін. Політик вимагає усунути негативні тенденції, які зашкоджують відновленню економіки та покращенню соціальної ситуації.

«Вимагаю невідкладно вжити заходів, спрямованих на усунення вищезгаданих негативних тенденцій, які б, серед іншого, передбачали забезпечення повного та своєчасного фінансування соціально-важливих видатків Державного бюджету, формування передумов для пожвавлення розвитку промисловості, припинення безконтрольного росту комунальних тарифів та штучного обмеження доступності комунальних субсидій для громадян», – говориться у запиті.

Одним з найбільш тривожних моментів Сергій Льовочкін вважає провал у виконанні Державного бюджету на початку поточного року. Так, план доходів загального фонду держбюджету в січні виконаний тільки на 81%. У порівнянні з тим же періодом минулого року зазначений показник впав на 5,3 млрд грн, тобто більш ніж на 10%. Одночасно був невиконаний і план за видатками бюджету – рівень його реалізації лише 87,5%. При цьому недофінансовуються всі напрями, що мають критично важливе значення для розвитку економіки і соціального забезпечення громадян. Наприклад, підтримка економічної діяльності недофінансована на 1,1 млрд грн (місячний план видатків за загальним фондом виконаний лише на 37%), охорона здоров’я – на 0,4 млрд грн (83% від плану), культура і спорт – на 0,2 млрд грн (65% від плану), освіта – на 0,6 млрд грн (77% від плану).

«Подібний провал в досягненні планових показників Державного бюджету, з одного боку, говорить про допущені урядом прорахунки при бюджетному плануванні, а з іншого – свідчить про уповільнення і без того слабкої економічної динаміки. До того ж, він позбавляє реалістичності ініціативи Кабінету Міністрів України стосовно посилення соціального захисту громадян», – зауважив політик.

Ще однією негативною тенденцією він вважає спад промислового виробництва. У січні поточного року випуск промислової продукції скоротився на 3,3% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Особливо помітним є спад в хімічній галузі – майже 15%, у машинобудівній – майже 12% (в т.ч. у виробництві електричного обладнання – 56%), у легкій – майже 10%, в автомобілебудуванні – 8,2%, в гумово-технічній галузі – 6,5%, у целюлозно-паперовій – майже 6%, у металургійній – 4,5%, у коксовій і нафтопереробній – 3,6%, у харчовій – майже 2%.

На думку Сергія Льовочкіна, системний характер зниження промислового виробництва підтверджується тим, що воно торкнулось двох третин регіонів країни, зокрема, в Чернігівській області зазначений показник знизився на 17,4%, Хмельницькій – на 15,5%, Луганській – на 13%. Про комплексний характер спаду свідчить також те, що він торкнувся й інших секторів економіки країни. Зокрема, житлове будівництво скоротилось майже на 18%, перевезення вантажів на залізничному транспорті зменшились майже на 8%.

«Зафіксована на початку поточного року негативна динаміка в промисловості та економіці в цілому є закономірним результатом нездатності Кабінету Міністрів розробити та реалізувати системну та ефективну промислову політику, а також заходи з підтримки вітчизняних експортерів і поліпшення інвестиційного клімату в Україні», – резюмував народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи