У рамках чинного меморандуму з МВФ ціна на газ впродовж наступного опалювального сезону повинна зрости до 12,3 тисяч гривень за тисячу кубометрів, що призведе до повної катастрофи в комунальному секторі. Щоб її уникнути, питання ціни газу має бути вирішене вже влітку, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін.

«Постанова Кабміну від 15 листопада 2018 року пропонує підняти ціну газу з 1 січня 2020 року до 12,3 тисяч гривень за 1000 кубометрів. І вона досі не скасована. Відтоді світові ціни на газ знизилися, але навіть з урахуванням цього зниження встановлення паритетної ціни для населення означатиме подорожчання до 10 тисяч і відповідне зростання цін на опалення. Для наших громадян і нинішні тарифи є непідйомними, що підтверджується різким зростанням заборгованості за послуги ЖКГ. Нове зростання цін призведе до повної катастрофи комунального сектору», – сказав Сергій Льовочкін.

Народний депутат переконаний, що листопадова постанова уряду має бути скасована. А одночасно з цим необхідно провести перегляд формули, яка визначає ціну газу для населення і підприємств теплокомуненерго.

«Необхідно відмовитися від самого принципу паритету з ціною імпортного газу та повернутися до схеми, що існувала до 2015 року, коли газ внутрішнього видобутку за ціною нижче 100 доларів за тисячу кубів спрямовувався на потреби населення. За такого підходу зниження тарифів майже в два рази є реальним», – пояснив він.

«Якщо ж новий уряд відійде від політизації газового питання і зможе укласти прямий контракт з «Газпромом», то і ціна імпортного газу для України буде дешевше світової. За такого підходу ми зможемо забезпечити низьку ціну на газ як для населення, так і для промисловості. У цій ситуації тарифи будуть нижчими, а зарплати українців – вищими, і загроза комунальної катастрофи піде назавжди», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи