Україна за останні п’ять років перетворилася в найбіднішу країну Європи з низькими зарплатами, пенсіями і мізерними виплатами для соціально чутливих верств населення. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін. За його словами, за нинішніх низьких темпiв економічного зростання у країни немає шансів на швидке зростання доходів людей, подолання бідності та поліпшення гарантій соціальної справедливості.

«За останні п’ять років бідність стала в Україні загальним явищем. Сьогодні Україна – найбідніша країна Європи з ВВП в 2018 році на рівні 2960 доларів на людину. Навіть у сусідній Молдові цей показник становить 3227 доларів. І найгірше в нинішній ситуації, що загальна бідність стала постійним явищем, оскільки політика влади спрямована на її закріплення. За нинішніх низьких темпiв економічного зростання у країни немає шансів на швидке зростання доходів людей, подолання бідності та поліпшення гарантій соціальної справедливості», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик навів дані Мінсоцполітики, згідно з якими у 2018 році рівень бідності серед працюючих за абсолютним критерієм (дохід нижче фактичного прожиткового мінімуму) склав 21,8%. Мінімальна зарплата – 4173 грн на початок 2019 року – все ще нижча за фактичний прожитковий мінімум для працездатних – 4425 грн. А середня зарплата за останні п’ять років знизилася з 408 до 326 доларів.

«Однак навіть таку, мізерну за європейськими мірками, зарплату можуть отримувати не всі. За останніми даними, в січні-вересні 2018 року рівень безробіття склав 8,6% серед населення 15-70 років, а серед населення працездатного віку – 9,0%. У 2013-му ці показники були 7,0% і 7,6% відповідно», – повідомив він.

Згідно з офіційними даними, наведеними народним депутатом, рівень безробіття залишається вищим, ніж у сусідніх країнах і в середньому по ЄС. За підсумками третього кварталу 2018 року рівень безробіття в Україні серед людей у віці 15-70 років становив 8% (до аналогічного кварталу 2017 року), тоді як у Польщі – 5,7%, Словаччинi – 5,1%, Росії – 4,8%, Румунії – 3,9%, Угорщинi – 3,6%, Молдові – 2,2%. При цьому безробіття серед молоді (15-24 років) майже в два рази перевищує середній рівень по економіці. Так, у січні-вересні 2018 року рівень безробіття серед цієї групи населення становив 17,5%.

«Однак потенційний рівень безробіття в Україні набагато вищий. Саме тому працездатні українці масово виїжджають на заробітки за кордон. За експертними оцінками, кількість трудових мігрантів з України становить 4-6 мільйонів чоловік, а за останніми даними Мінсоцполітики, кількість сезонних трудових мігрантів з України може досягати 9 млн чоловік. Ця ситуація для будь-якої держави, що піклується про свою перспективу, є катастрофою», – переконаний Сергій Льовочкін.

«Змінити її можна тільки в разі приходу до влади відповідальних політиків. Пора припинити боротися з «Однокласниками» та «Іронією долі», потрібно почати боротьбу з бідністю. Встановивши мир у країні і змінивши пріоритети державного розвитку на користь економіки, ми здатні перемогти її», – резюмував політик.

Останні записи