Середня пенсія в Україні на 210 гривень нижча від фактичного прожиткового мінімуму. Про це повідомив народний депутат Сергій Льовочкін, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ. На його думку, якщо Україна не вийде на стійкі високі темпи економічного зростання, нинішня критична ситуація з Пенсійним фондом буде тільки погіршуватися.

«Незважаючи на так звані індексації та підвищення пенсій упродовж останніх двох років, середня пенсія залишається низькою і не покриває навіть мінімального рівня базових потреб літніх людей. При цьому ситуація з Пенсійним фондом, незважаючи на широко розрекламовані «реформи», залишається критичною. І якщо Україна не вийде на стійкі високі темпи економічного зростання і не зупинить негативні міграційні та демографічні тенденції, ситуація буде тільки погіршуватися», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик повідомив, що станом на 1 січня 2019 року середня пенсія становила 2646 гривень на місяць – це всього на 6,7% або на 166 гривень більше, ніж на початку 2018 року. Мінімальна пенсія за віком за той же період збільшилася всього на 3,1% (з 1452 гривень до 1 497 гривень), тоді як офіційна інфляція за 2018 рік склав 9,8%.

Таким чином, зі слів Сергія Льовочкіна, на початок 2019 року середня пенсія залишалася на 210 гривень (або на 7,4%) нижчою, ніж розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних (2856 гривень у цінах грудня 2018 року), розрахованого Мінсоцполітики на базі встановленого споживчого кошика та індексу цін.

При цьому 52% пенсіонерів отримували пенсію менше 2000 гривень на місяць, тобто, як мінімум, на чверть менше від фактичного прожиткового мінімуму. Ще 24,3% пенсіонерів одержували пенсію від 2 до 3 тисяч гривень, тобто або нижчу від фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних, або, у кращому разі, на 144 гривні вищу від цього рівня

«Це не випадковість, а свідома політика нинішньої влади упродовж усіх п’яти років її правління. Якщо на початок 2014 року мінімальна пенсія за віком відповідала фактичному прожитковому мінімуму для непрацездатних, то на початок 2019 року вона склала лише трохи більше половини від цього показника», – сказав народний депутат.

Він навів дані про те, що за 2014-18 роки мінімальна пенсія збільшилася на 58%, а середня пенсія зросла на 73%. За цей час ціни зросли більш ніж у 2,5 рази. У доларовому еквіваленті середня пенсія знизилася вдвічі, а мінімальна – майже у 2,2 рази.

«У результаті цієї політики мільйони українських пенсіонерів опинилися за межею абсолютної бідності. Ми, опозиція, всі останні роки попереджали, що вирішити проблеми Пенсійного фонду неможливо за допомогою «реформ», якими урізаються пенсії та підвищується страховий стаж. Єдине рішення – це пріоритетний розвиток економіки і, перш за все, промисловості. 2019 рік має стати переломним – необхідно, щоб до влади прийшли професіонали, які займуться економічними проблемами замість політики ідеологічних розколів. Або ми прийдемо до цього, або втратимо країну», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи