За останні декілька років владою було істотно скорочено фінансування соціальних програм, спрямованих на підтримку осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Про це написав у своєму запиті до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін. Він вимагає відновити повноцінне та своєчасне фінансування відповідних державних програм.

«Пропоную невідкладно вжити заходів, спрямованих на відновлення соціального захисту осіб, постраждалих від аварії на ЧАЕС, які б, серед іншого, передбачали повноцінне та своєчасне фінансування відповідних державних програм», – говориться у запиті.

За словами народного депутата, якщо у 2013 році на програму «Соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи» з державного бюджету було виділено 2,6 млрд грн, то в підготовленому урядом та проголосованому коаліцією законі про держбюджет-2019 – лише 1,98 млрд грн, що в реальному виразі, тобто з урахуванням зростання цін, буде менше на 72,5%. Він зазначив, що у доларовому еквіваленті фінансування цієї програми наступного року становитиме не більше 20% від рівня 2013 року.

У запиті говориться про те, що, починаючи з 2014 року, з держбюджету були виключені 2 цільові програми, зокрема комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкохворих чорнобильців, а також забезпечення житлом постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Відповідальність за фінансування першого напрямку з 2014 року Кабінет Міністрів передав регіонам, незважаючи на те, що можливості місцевих бюджетів істотно обмежені, а лікування онкохворих у більшості випадків потребує значних витрат та високотехнологічного обладнання, зазвичай відсутнього в місцевих медичних закладах.

У той же час, за даними опозиційного політика, бюджетні видатки на реалізацію Державної програми радіологічного захисту населення та екологічного поліпшення постраждалих територій наступного року в реальному виразі скоротяться проти 2013 року на 64%, а програми з підтримки екологічної безпеки в зонах відчуження – на 23,5%.

«Поступове обмеження владою пільг, що раніше були надані державою особам, які постраждали від Чорнобильської аварії, призвело до істотного зниження рівня соціального захисту більш як 2 мільйонів громадян, 100 тисяч з яких є особами з обмеженими можливостями. Незважаючи на те, що Конституційний Суд визнав зазначене звуження соціальних гарантій чорнобильців незаконним та своїм рішенням відновив усі відібрані в них пільги, уряд не передбачив їх достатнього фінансування у державному бюджеті ні в поточному, ні в наступних роках. Натомість Кабінетом Міністрів активно вживаються кроки щодо адміністративного та необґрунтованого скорочення кількості осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, соціальний захист яких має забезпечувати держава. Зокрема, йдеться про перегляд посвідчень, раніше виданих ліквідаторам і постраждалим від аварії на ЧАЕС», – резюмував Сергій Льовочкін.

Нагадаємо, 18 липня 2018 року Конституційний Суд України на подання опозиційних депутатів прийняв рішення про відновлення пільг для громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

ksu
Останні записи