Перед початком опалювального сезону влада підвищила ціни на газ, що веде за собою підвищення цін на опалення. Одночасно кількість одержувачів субсидій за останній рік зменшилася на 75%. Про це повідомив народний депутат від «Опозиційною Платформи – За Життя» Сергій Льовочкін. За його словами, ввівши драконівські правила нарахування субсидій, влада позбавила 4,6 млн сімей можливості оплачувати свої ж тарифи.

«На початок опалювального сезону майже 4,6 млн українських сімей не змогли переоформити житлово-комунальну субсидію, яку отримували раніше. Якщо в жовтні 2017 року субсидію отримували 6,044 млн домогосподарств, то в жовтні 2018 року їхня кількість скоротилася до 1,497 млн, або на 75%. Це наслідок необгрунтованого посилення правил надання субсидій, ініційованих владою в квітні нинішнього року», – заявив Сергій Льовочкін.

За словами політика, підвищивши тарифи на газ на 23,5% з 1 листопада, влада запустила ланцюжок перегляду інших житлово-комунальних тарифів і при цьому позбавила мільйони українських домогосподарств права на субсидію.

«Це призведе до зростання енергетичної бідності серед населення, витрати якого на оплату комунальних послуг починаючи з 2013 року і так виросли більш ніж в 5 разів, при тому, що середня пенсія за цей час збільшилася всього на 68%», – сказав він.

Народний депутат переконаний, що влада готує ще більший тарифний шок на наступний рік. За планами уряду, до кінця 2019 р тарифи на газ можуть зрости ще на 44%, при цьому в проекті бюджету на 2019 р обсяг житлових субсидій знижений на чверть – з 71 до 55,1 млрд гривень.

«Не можна допустити перекладання всього тарифного тягаря та помилок влади на населення. Кожна потребує сім’я повинна мати гарантоване право на субсидію без додаткових умов. Тому тільки-но прийнятий бюджет вже зараз потребує перегляду», – підсумував Сергій Льовочкін.

Останні записи