Повний провал за економічними та соціальними показниками – так охарактеризував підсумки січня 2019 року для України народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін. За його словами, нинішній рік виявиться для країни катастрофічним, якщо політичний і економічний курс влади буде збережено.

«Підсумки першого місяця 2019 року – це повний провал за економічними та соціальними показниками. План за доходами по загальному фонду держбюджету в січні виконано тільки на 81% від плану на місяць. Недобір за січень склав 10,3 млрд гривень. Навіть у порівнянні з січнем минулого року доходи впали на 5,3 млрд гривень. Це – наслідок зневажливого ставлення до промисловості, в якій падіння спостерігається у більшості галузей. Якщо нинішній політичний і економічний курс буде збережено, 2019 рік стане для країни катастрофічним», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик повідомив, що промислове виробництво в січні 2019 року скоротилося в порівнянні з січнем 2018 року на 2,9% (в т. ч. видобувна – на 1,0%, переробна – на 4,8%). Виробництво споживчих товарів довгострокового використання впало на 12,3%, хімічна промисловість просіла на 14,9%, виробництво електричного обладнання – на 56%.

За його словами, аналогічні тенденції спостерігаються в абсолютній більшості галузей промисловості. У цілому промислове виробництво скоротилося у 16 з 25 регіонів країни (в т. ч. у Чернігівській області – на 17,4%, Хмельницькій – на 15,5%, Луганській – на 13,0%).

Падіння спостерігається також в житловому будівництві (мінус 17,8%) і підгалузях транспортного сектору. Зокрема, на 20,9% скоротився вантажообіг на водному транспорті і на 7,0% – на залізничному транспорті, перевезення вантажів зменшилися відповідно на 21,5% і 7,9%.

«Економічний провал автоматично стає соціальним. Витрати держбюджету за загальним фондом вже в першому місяці недофінансовані на 8,8 млрд гривень – план за видатками виконано тільки на 87,5%. У тому числі підтримка економічної діяльності недофінансована на 1,1 млрд гривень, охорона здоров’я – на 400 млн гривень, освіта – на 600 млн гривень», – розповів політик.

Народний депутат також повідомив, що за січень 2019 року заборгованість громадян за послуги ЖКГ збільшилася ще на 7 млрд грн, досягнувши 62,6 млрд грн. Причому за три місяці (листопад і грудень 2018 плюс січень 2019) борги населення зросли більш ніж на 55% або на 22,7 млрд грн.

«Курс нинішньої влади вичерпав себе в усіх напрямах. Україні потрібна нова влада, яка зможе принести в країну мир і буде відповідально ставитися до економіки», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи