У Міжнародний день людей з обмеженими можливостями українська влада зробила чимало заяв про свою допомогу таким людям. Але насправді після 2013 року рівень підтримки людей з обмеженими можливостями значно погіршився. Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін. Політик переконаний, що після зміни влади в країні фінансування за цією статтею буде значно збільшено.

«Міжнародний день людей з обмеженими можливостями – це єдиний день у році, коли влада згадує про цих людей. І тільки на словах. Насправді ж за останні п’ять років допомога 2 мільйонам 636 тисячам таких людей значно зменшилася: якщо на початок 2014 року середня пенсія з інвалідності становила 1 406,5 гривень або 175,8 доларів, то сьогодні це 1 996,2 гривень або трохи більше 71 долара. За ці роки офіційна інфляція склала 142%, а номінальна допомогу людям з обмеженими можливостями виросла тільки на 41,9%. І це реальний показник «турботи» нинішньої влади про них. Переконаний, що після зміни влади в країні фінансування за цією статтею буде значно збільшено», – підкреслив Сергій Льовочкін.

Опозиційний політик повідомив, що середній розмір пенсії з інвалідності є нижчим за фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних. Середня пенсія з інвалідності не покриває й ¾ фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних. За даними Мінсоцполітики, станом на 1 жовтня 2018 року фактичний прожитковий мінімум для непрацездатних становив 2766 грн, тоді як середня пенсія з інвалідності 1996,2 грн.

«Фактично більша частина осіб з обмеженими можливостями знаходиться за межею абсолютної бідності, маючи доходи нижче фактичного прожиткового мінімуму. Виплати з інвалідності в Україні в 5-6 разів нижчі, ніж у сусідній Польщі, де на початок 2018 року середня пенсія з непрацездатності становила 388 євро», – зауважив він.

При цьому, за словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, проблеми в сфері працевлаштування людей з обмеженими можливостями продовжують накопичуватися: на початок 2018 року кількість людей з інвалідністю працездатного віку в Україні становила трохи більше 2 мільйонів чоловік, серед яких працювало 530,4 тисяч. Тобто рівень зайнятості серед людей працездатного віку з інвалідністю становить всього 26,4%.

Крім того, держава все менше грошей виділяє на програму реабілітації. З 2013 по 2018 рік реальний рівень планового фінансування знизився майже вдвічі: в 2013-му – 105 млн доларів, в 2018-м – 54,4 млн доларів. Про це Сергій Льовочкін повідомив в своєму запиті до уряду, в якому вимагає вжити заходів для підвищення соціальної захищеності людей з обмеженими можливостями.

«Нинішня влада скинула з себе турботу про всіх, хто її потребує. Вона піклується тільки про держапарат і силові структури, сподіваючись за їхньої допомоги утримати владу. Але голосувати на виборах будуть прості люди, і вони не дозволять залишитися при владі тим, хто п’ять років змушує їх затягувати паски», – резюмував народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Останні записи