Загальний обсяг накопиченої заборгованості населення з оплати комунальних послуг сягнув рекордних 47,7 млрд гривень, причому головна причина цього – постійне підвищення нинішньою владою комунальних тарифів. Враховуючи це, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін звернувся із запитом до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, у якому вимагає вжити заходів, які дозволили б громадянам цю заборгованість зменшити.

«Вимагаю терміново вжити комплексних заходів, які б дозволили докорінно змінити ситуацію з боргами населення з оплати комунальних послуг. Про результати заходів прошу поінформувати мене у встановлений законодавством термін», – говориться у запиті.

Політик нагадав, що ще в квітні минулого року в депутатському запиті звернув увагу уряду на необхідність вжиття невідкладних заходів з метою розв’язання проблеми накопичення боргів з оплати комунальних послуг, які на той час сягнули рекордної позначки у 40 млрд грн.

«Незважаючи на це, Кабінет Міністрів не вжив ефективних кроків, спрямованих на усунення зазначеної критичної ситуації, що призвело до істотного загострення стану справ у згаданій сфері. Впродовж листопада минулого року було встановлено історичний рекорд за темпами збільшення боргу за «комуналку» за один місяць. Ще жодного разу в історії незалежної України він не збільшувався впродовж місяця на 7,8 млрд гривень», – заявив Сергій Льовочкін.

За його словами, одночасно було оновлено рекорд загального обсягу накопиченої заборгованості – 47,7 млрд грн. Причому цієї позначки було досягнуто ще за дії «старих» тарифів.

«Вже зараз можна констатувати, що минулий рік для житлово-комунального сектора став одним з найважчих за всю історію незалежної України. Впродовж 11 місяців минулого року рівень платежів становив лише 85%, в той час як у 2010-13 роках, до багатоетапного підвищення тарифів на газ, тепло, електроенергію та інші послуги, рівень оплати майже ніколи не падав нижче 95%», – написав народний депутат.

Він упевнений, що стрімке зростання боргів населення з оплати комунальних послуг є у першу чергу результатом постійного підвищення владою комунальних тарифів, темп якого у 2014-18 рр. значно випередив зростання доходів переважної більшості українців.

«Внаслідок цього значна кількість громадян, дохід яких майже повністю витрачається на продукти, ліки та предмети першої необхідності, просто неспроможні сплачувати комунальні послуги», – говориться у запиті.

Останні записи