Прийнята за старої влади «реформа охорони здоров’я» продовжує руйнувати українську медицину. За словами народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергія Льовочкіна, після парламентських виборів перед новою владою постане завдання ліквідації наслідків «реформи» та збільшення фінансування охорони здоров’я.

«Під брендом «реформи» Україні нав’язали різке скорочення бюджетного фінансування медичної галузі. Законодавчо це прозвучало як зниження з «не менше 10% національного доходу» до «не менше 5% ВВП». Але навіть цей знижений рівень не витримується. За 5 років частка медицини у ВВП знизилася з 4,2% в 2013 році до 3,3% в 2018-му, а за прогнозом на 2019-й передбачається 3,1% ВВП. За кожною сотою часткою урізаного відсотка – сотні тисяч українців, які не отримали вчасно медичну допомогу. Ми повинні зупинити це падіння», – заявив Сергій Льовочкін.

Політик повідомив, що навіть урізана стаття видатків на охорону здоров’я фінансується не в повному обсязі. За підсумками чотирьох місяців 2019 року фінансування охорони здоров’я із загального фонду держбюджету склало 86% від плану на період. Причому держзакупівлі медикаментів профінансовані всього на 0,02%.

За словами народного депутата, наслідком урізання витрат на медицину стало скорочення у порівнянні з 2013 роком на 26% кількості медзакладів, які надають амбулаторно-поліклінічну допомогу, а також зменшення на 22% кількості лікарень. При цьому в тих лікарнях, які залишаються, скорочуються койко-місця.

«За п’ять років закрито 403 лікарні. Залишилося 1416, але при продовженні «реформи» ми недорахуємось і багатьох з них. Тому завдання нового уряду після виборів – не реформи, а відновлення знищуваної системи. Зупинити скорочення мережі медичних закладів, особливо в сільській місцевості, відновити нормальну роботу екстреної медичної допомоги та ліквідувати дефіцит медпрепаратів, що закуповуються під держпрограми за бюджетні кошти – це реально зробити вже у 2019 році», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи