Незважаючи на численні сигнали до уряду з боку опозиції, ситуація у вітчизняній транспортній галузі продовжує погіршуватися. Тому народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Сергій Льовочкін звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із запитом, у якому вимагає негайно усунути причини кризових явищ у транспортному секторі.

«У червні минулого року в депутатському запиті до уряду мною була підкреслена необхідність вжиття Кабінетом Міністрів невідкладних заходів з метою припинення негативних тенденцій у транспортній галузі. Внаслідок відсутності системних та ефективних кроків уряду в цьому напрямі ситуація у згаданому секторі економіки України продовжила погіршуватись. Враховуючи вищезазначене, пропоную невідкладно вжити заходів, спрямованих на усунення причин кризових явищ у транспортній галузі та формування передумов для її розвитку», – йдеться у запиті.

За словами політика, торік показники роботи транспортної галузі стали одними з найнижчих серед інших секторів економіки. Кількість перевезених пасажирів зменшилась на 3,5%, зокрема, автомобільним транспортом – на 5,6%.

«Відсутність комплексних заходів з боку уряду щодо відродження водного транспорту призводить до продовження його деградації. Адже, якщо в 1981 році цей вид транспорту забезпечив перевезення 58,2 млн пасажирів, то минулому – лише 700 тисяч, і в порівнянні з 2017 роком пасажирооборот на водному транспорті впав більш, як на 9%. Одночасно вантажообіг водного транспорту торік скоротився на 20,5%, а обсяги перевезення вантажів – на 4,5%», – зазначив він.

Народний депутат також зауважив, що аналогічні причини зумовили падіння кількості перевезених пасажирів й на залізниці. Минулого року цей показник скоротився більш як на 4%. Особливо тривожною тенденцією, яка, серед іншого, свідчить про слабку економічну динаміку, є падіння в минулому році вантажообігу – на 3,4%, а також обсягу перевезених вантажів – на 2%.

На залізничному транспорті, який забезпечує понад половину всіх вантажоперевезень, вантажообіг скоротився майже на 3%, а обсяги перевезень вантажів – більш як на 5%. Системність зазначеного спаду підтверджується тим, що він торкнувся перевезення практично всіх категорій вантажів: лісу та лісоматеріалів – на 14,1%, будматеріалів – майже на 13%, нафти і нафтопродуктів – на 9,3%, зерна – майже на 8%, цементу – на 4,5%, хімічних та мінеральних добрив – майже на 4%, чорних металів – на 3,4%, кам’яного вугілля – на 2,6%, коксу – на 2,6%, брухту чорних металів – на 2,5%.

Невдалим став 2018 рік й для трубопровідного транспорту. Вантажообіг у ньому впав майже на 6%, обсяги транспортування вантажів – на 4,7%. Перекачування газу скоротилося на 5,4%, нафти – на 3,7%, транзит газу і нафти зменшився на 7,2% і 4,3% відповідно. Відсутність дієвих кроків уряду щодо виправлення такого стану справ виглядає особливо тривожною, враховуючи закінчення невдовзі дії «газового договору» з РФ, що загрожує зниженням обсягу прокачування газу вітчизняною ГТС до рівня, критичного для її нормальної роботи.

«Транспортна стратегія, схвалена торік Кабінетом Міністрів, на думку фахівців, не містить системних та конкретних заходів, спрямованих на ліквідацію справжніх причин триваючого спаду в транспортній галузі. Замість цього стратегія декларує популістські й нереалістичні завдання, в тому числі будівництво гіперлупу, 50 нових аеропортів, 10 автобанів, повну заміну рухомого залізничного складу тощо», – резюмував Сергій Льовочкін.

Останні записи