Сьогодні Конституційному Суду України належить скласти своєрідний тест ‒ українське суспільство побачить, чи забезпечить орган конституційної юрисдикції верховенство Основного Закону та захист прав громадян, в тому числі права на свободу світогляду, чи буде дотримуватися принципів ідеологічної багатоманітності та заборони на цензуру.

Судді Конституційного Суду вирішиватимуть питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо неконституційності постанови Верховної Ради, якою РНБО пропонується закрити телеканали «112 Україна» та NewsOne.

Невідповідність Основному Закону цієї постанови ВР є очевидною, як і те, що її правозастосування призведе до обмеження прав і свобод у сфері свободи слова, порушить конституційні права громадян України на вільне отримання інформації. Чи побачить це Конституційний Суд і яким буде його вердикт ‒ це поки що питання відкрите.

Відмова Суду в публічному розгляді конституційного подання, по суті, «узаконить» кнопкодавство народних депутатів як процедуру прийняття парламентом неконституційних актів і визнає законною діяльність ВР як репресивного органу, що порушує свободу світогляду, ідеологічну багатоманітність і право громадян на отримання об’єктивної інформації.

Хотілося б вірити, що орган конституційної юрисдикції стане не інструментом політичних маніпуляцій у період президентської кампанії, дозволивши у неконституційний спосіб закрити опозиційні телеканали, а форпостом гарантування найвищої сили Конституції України та забезпечення функціонування демократичної держави шляхом захисту прав і свобод громадян.

Василь Німченко, народний депутат України,

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи