Заява ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ

Всі п’ять років свого правління нинішня українська влада вела запеклу боротьбу проти свободи слова. Незалежні журналісти і блогери піддавалися залякуванням, переслідуванням і відправлялися у в’язниці. Перевірками і погрозами заборони діяльності влада регулярно тиснула на непідконтрольні ЗМІ. Їхні редакції постійно ставали об’єктами нападів з боку «ручних» для влади радикалів. Не припинялися спроби введення жорсткої політичної цензури. В розумінні цього режиму будь-який журналіст, телеканал або інтернет-видання повинні або бути тупим знаряддям його пропаганди і прославлення, або не бути взагалі.

Рішення Ради національної безпеки і оборони, яким доручено Службі безпеки України здійснити перевірку телеканалів «NewsOne» і «112 Україна» – черговий напад режиму на свободу слова. Це помста за принципову позицію редакції у відстоюванні права людей знати правду. Одночасно, ця атака – пряме свідчення підготовки режиму до масових порушень на майбутніх виборах. Спроба напередодні виборів усунути з інформаційного простору опозиційні ЗМІ, що не підкорилися – це крок до відкритої диктатури.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ вважає захист телевізійних каналів і протистояння диктатурі першочерговим завданням для всіх, хто називає себе демократичними політичними силами. Якщо режиму вдасться розправитися з «NewsOne» і «112 Україна», в небезпеці опиниться результат волевиявлення громадян. У небезпеці буде українська демократія.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України негайно розглянути і прийняти мораторій на проведення будь-якого типу перевірок ЗМІ на період президентських виборів.

Ми звертаємося до представників міжнародних організацій, посольств демократичних держав із закликом вказати українській владі на неприпустимість силової розправи над незалежними ЗМІ. Прийшов час почати процедуру введення персональних санкцій проти українських чиновників і політиків, які приймають і реалізовують антидемократичні та протиправні рішення. Також закликаємо зупинити всі офіційні контакти з представниками режиму до припинення тиску на ЗМІ.

Ми закликаємо українських громадян проявити солідарність у захисті нашого спільного права на свободу слова. На цих президентських виборах наш обов’язок запобігти диктатурі та відстояти українську демократію, свої права, своє майбутнє.

Борімося разом! Разом переможемо!

Останні записи