Дані Держстату, зокрема щодо фінансових результатів діяльності великих і середніх підприємств України за I квартал поточного року, свідчать про те, що системна криза української економіки продовжується.

Так, фінансовий результат діяльності (до оподаткування) в цілому знизився на 8,5 млрд грн, тобто на 7,1% у порівнянні з I кварталом 2018 року.

Прибуток українських підприємств зменшився на 6,8%, а збитки, навпаки, зросли ‒ на 1,7% (I квартал 2019-го до I кварталу 2018-го).

Зросла і питома вага збиткових підприємств у економіці країни: в I кварталі 2019 року вона становила 27,2%, тоді як у I кварталі 2018-го збиткові підприємства становили 26,3% від загального числа підприємств.

Невипадковим виявилося й обвальне зниження темпів приросту прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) в економіці України у I кварталі 2019-го.

Приріст прямих інвестицій у I кварталі поточного року склав всього $45,5 млн, а за I квартал 2018-го ‒ понад $1,1 млрд.

Ось так потужним негативом даються взнаки політичні рішення листопада минулого року про введення воєнного стану на половині території країни. Хто відповідатиме за ці прямі економічні втрати? Питання риторичне. Ані Порошенко, ані його РНБО не мають наміру ні за що відповідати…

Падіння фінансових показників діяльності українських підприємств і зниження іноземних інвестицій ‒ об’єктивні критерії реального стану економіки країни. Кризового стану, незважаючи на мікроскопічний приріст ВВП.

А чим же зайнята команда Зеленського? Наскільки візит уже нового президента у Брюссель поліпшить нинішній кризовий стан економіки країни? На жаль, схоже, і у нового глави держави економіка та соціальна сфера не у пріоритетах.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи