Зокрема, постановою ЦВК зазначається, що Окружна виборча комісія у 179-му окрузі під час вирішення питання про утворення дільничних виборчих комісій (ДВК) з виборів Президента України порушила вимоги ч. 11 ст. 24 Закону України «Про вибори Президента України» щодо права на пропорційну частку кожної категорії посад у ДВК для кожного суб’єкта подання кандидатур до складу комісій. Про це повідомив представник кандидата на пост Президента України Юрія Бойка у ЦВК.

Нагадаємо, 10 березня окружком №179 (Харківська область) прийняв постанову про створення та роботу дільничних виборчих комісій, у якій не дотримана пропорція при розподілі квот керівних посад у дільничних виборчих комісіях.

Зокрема, від кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка головами, заступниками голів, секретарями було призначено 88 осіб (з них 44 голови ДВК) при квоті 39 посад. Таким чином, квота президента на керівні посади була неправомірно збільшена більш ніж у два рази.

Представник Юрія Бойка у ЦВК подав скаргу з вимогою скасувати цю постанову і достроково припинити повноваження усього складу окружної виборчої комісії територіального округу №179.

Незважаючи на визнання незаконності формування ДВК у 179-окрузі, ЦВК не розформувала окружну комісію. «Керівні посади у дільничних виборчих комісіях у 179 окрузі розподілялись непропорційно, тобто мало місце грубе порушення виборчого законодавства, про це прямо зазначено в Постанові ЦВК за результатами розгляду скарги Юрія Бойка. Водночас, такі дії не стали підставою для розформування окружної комісії. Позиція Центрвиборчкому викликає багато запитань. Адже посадові особи ОВК в 179 окрузі продовжують виконувати свої обов’язки, тому чесність та прозорість виборів поставлена під серйозний сумнів, адже де гарантія, що такі кричущі порушення законодавства не повторяться знову?» – звернув увагу представник Юрія Бойка у ЦВК.

Останні записи