На заходах, що проходять у Брюсселі  та присвячені 10-річчю саміту «Східного партнерства», виступив президент України П. Порошенко. Зокрема, він заявив: «Коли мене обрали президентом, Україна була на межі банкрутства, 80% банків у системі не функціонували. ВВП ‒ мінус 14%. Інфляція ‒ 49%. Золотовалютний резерв ‒ 5 млрд, зобов’язання по виплатах ‒ 7 млрд. Ніхто не вірив, що Україна виживе. Але минуло 5 років, і ми маємо великі зміни».

Президент збрехав. Наведені ним цифри взагалі не відповідають дійсності, що, втім, стало традицією в останні роки його правління. Справді, 25 травня, на момент обрання Порошенка президентом, економіка України вже стрімко падала внаслідок приходу до влади єврореформаторів. Проте у травні 2014 року ситуація була не такою критичною, як це бачиться президенту.

Згідно з офіційними даними Держстату, за підсумками I кварталу 2014 року валовий внутрішній продукт України скоротився на 1,0%. Як бачимо, ні про яке падіння на 14% тоді не йшлося.

Ще більше дивує наведена цифра інфляції ‒ 49%. За офіційними даними Держстату, інфляція в Україні в січні ‒ травні 2014 року склала 10,5%. У річному вираженні (проти травня 2013 року) інфляція склала 10,9%. А ось вже внаслідок проведених «реформ» під керівництвом Порошенко за підсумками 2014 року рівень інфляції зріс до 24,9%, у 2015-му ‒ до 43,3%. Воістину хвороблива фантазія пана Порошенко не знає меж!

Цинічною брехнею є і його слова про золотовалютні резерви. Не $5 млрд, а $17,899 млрд у еквіваленті станом на 1 червня 2014 року, тобто через п’ять днів після обрання Порошенка президентом, становив обсяг міжнародних резервів України згідно з офіційними даними НБУ.

Ну, а примітивну казку про 80% банків, які не функціонували в системі, взагалі коментувати не треба. Вклади поверталися і фізичним, і юридичним особам, виплачувалися відсотки. Це після того, як главою НБУ стала спільниця Порошенка В. Гонтарева, почалися колосальні проблеми з поверненням вкладів внаслідок штучного «банкопаду», а десь сотня банків взагалі була цією владою знищена.

В Україні вже давно звикли до того, що президент Порошенко бреше там, де йому вигідно. І це стало однією з основних причин його оглушливого провалу на виборах 2019 року. Навряд чи в Європі не усвідомлюють, з ким мають справу. Але Порошенко і його так звана євроінтеграція вигідні ЄС. Промисловість України зруйнована, країна перетворена на аграрно-сировинний придаток Євросоюзу, десятки мільйонів громадян стали жебраками, а Україна перетворилася на найбіднішу і найкорумпованішу країну Європи, джерело дешевої робочої сили. Ось і вся «євроінтеграція» від Порошенка і під його чуйним керівництвом…

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи