9 травня багато харків’ян прийшли до Меморіалу Слави, щоб вшанувати пам’ять переможців у Великій Вітчизняній війні. Активіст ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Андрій Лесик, як і інші жителі міста, прийшов із родиною, тримаючи в руках портрет свого діда. «Мій дід, Прокоп Матвійович Ремезов, пройшов усю війну. І я не хочу забувати про це. Сьогодні наше суспільство намагаються розділити на тих, хто святкує 8 травня, і тих, хто святкує 9 травня, хочуть стерти, переписати нашу історію. Але ми цього не дозволимо. Нація, яка не має історії, не має майбутнього», ‒ зазначив він.

Багато харків’ян підтримали організований ОПОЗИЦІЙНОЮ ПЛАТФОРМОЮ ‒ ЗА ЖИТТЯ флешмоб «Повернемо символи Перемоги», виступаючи проти заборони діючої влади піднімати червоний прапор ‒ прапор Перемоги ‒ чи використовувати іншу атрибутику часів Великої Вітчизняної війни. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ має намір повернути символи Перемоги у правове поле.

«Ми ‒ спадкоємці Великої Перемоги, однієї на всіх! Ми поважаємо людей в Європі, які святкують День пам’яті, але їм нас ніколи не зрозуміти. А ми ніколи не забудемо подвиг свого народу. Тому що всю Європу гітлерівська Німеччина завоювала за 3 місяці, а наші радянські війська стояли більше 4 років! Загинули мільйони людей! І коли нам кажуть про необхідність примиритися, пробачити, ми говоримо: ні! Місто Харків це не приймає», ‒ заявив Андрій Лесик.

«9 Травня ‒ День Перемоги ‒ завжди був, є і буде святом № 1 в Україні. В пам’ять про наших дідів і прадідів ми будемо стояти до кінця і жодних примирень не приймаємо», ‒ зазначив він.

Усі урочисті заходи в місті пройшли спокійно, незважаючи на присутність націонал-радикалів, які намагалися спровокувати конфлікти. Харків’яни прийшли до Меморіалу Слави, щоб подякувати ветеранам за їхній великий подвиг і вклонитися тим захисникам нашої землі, які ціною власного життя здобули перемогу над фашизмом.

Останні записи