У ході надзвичайного засідання Ради матерів України та Національної платформи «Жінки за Мир», яке відбулося в Кривому Розі 16 квітня, його учасниці обговорили проблеми сімей з дітьми, проблеми дітей-сиріт, дітей з інвалідністю і звернулися до кандидатів у президенти і керівництва Верховної Ради із закликом зробити пріоритетом державної соціальної політики захист дітей та сімей з дітьми.

Матері Кривого Рогу акцентували увагу на необхідності соціалізації дітей з інвалідністю та створення з цією метою спеціальних державних програм. У місті немає спеціального транспорту для дітей з інвалідністю та спеціалізованих стоматологічних клінік.

«Внаслідок бездарної і фактично злочинної соціальної політики влади діти і сім’ї з дітьми, у тому числі сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю, позбавлені всіх основних пільг, виплат і компенсацій. Припинені виплати по догляду за дитиною до трьох років, допомога одиноким матерям, скорочено виплати при народженні дитини. Як результат – у Кривому Розі, як і в цілому по країні, в рази зріс рівень соціального сирітства та дитячої смертності», – відзначили у своїх виступах учасниці Ради матерів України.

Учасниці надзвичайного засідання звернули особливу увагу на необхідність забезпечення путівками у профільні санаторії дітей з інвалідністю, а також на відсутність у місті програми з їх реабілітації та реабілітаційних центрів.

«Криза, викликана бездарною економічною політикою, розгул корупції на тлі військового конфлікту і руйнування системи соціального захисту призвели до того, що люди бояться створювати сім’ї та ростити дітей, не знаючи, чи зможуть їх прогодувати, одягнути, дати їм освіту. Тільки об’єднавши зусилля і повернувши сім’ям впевненість у завтрашньому дні, ми зможемо подолати демографічну кризу і повернути країну на шлях миру і розвитку!» – наголошується у зверненні на ім’я спікера Верховної Ради А.Парубія і голів парламентських фракцій, прийнятому і підписаному всіма учасницями засідання.

Також на засіданні ухвалено рішення про створення у Кривому Розі організаційного комітету Ради матерів України.

Останні записи