Мукачівська окружна виборча комісія №69 заборонила члену виборчкому від кандидата в президенти Юрія Бойка здійснювати відеозапис засідання комісії. Крім того, комісія проголосувала за те, щоб заборонити Сергію Носалюку бути присутнім на засіданні.

За словами члена виборчкому від кандидата в президенти Юрія Бойка, йому довелося викликати поліцію, щоб відновити свої законні права.

«Жоден закон не забороняє фіксувати на відео публічні заходи, яким є засідання окружної комісії. Прийняті окружкомом рішення заборонити мені відеозйомку і видалити мене з засідання – це спроба цензури і порушення закону про вибори. Коли абсолютна більшість членів комісії голосують за те, щоб заборонити відеофіксацію і видалити представника опозиції, висновок напрошується тільки один – що плануються якісь протизаконні дії», – сказав Сергій Носалюк.

За його словами, штаб кандидата в президенти Юрія Бойка поставив собі за мету забезпечити відкритість і прозорість усього виборчого процесу.

«Ми прагнемо зробити так, щоб вибори пройшли чесно. Тому їм заважає представник опозиції, який знімає засідання на відео. Але закон на нашому боці, і ми зможемо завадити махінаторам та захистити наш результат», – прокоментував народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, координатор програми «За чесні вибори» Юрій Мірошниченко.

Зазначимо, що такі дії окружної виборчої комісії є порушенням Закону «Про вибори Президента України» (п.2 ч.5 ст.30 Закону). Комісією було порушено і один з базових принципів виборчого процесу – публічності та відкритості (п. 2 ч. 2 ст.11 Закону). Також законом не встановлено можливості будь-кому забороняти відеозйомку засідань виборчих комісій і необхідність реєструвати в Комісії знімальні пристрої. Протокол Комісії складено з помилками і до нього також є низка юридичних зауважень.

Останні записи