Аномальна явка, вкидання невикористаних бюлетенів, фальсифікації на спецдільницях — це далеко не повний перелік протизаконних дій, які активно використовувала команда президента Порошенка у підконтрольних Україні районах Донецької області.

Про це заявили у центральному штабі кандидата у президенти Юрія Бойка після отримання інформації від спостерігачів і членів комісій на місцях.

У штабі наголосили: членів комісій намагаються залякати, у більшості випадків скласти акт про порушення неможливо, оскільки спостерігачі і члени комісій перебувають під пресингом цивільно-військових адміністрацій (ВЦА) і побоюються переслідувань з боку силовиків.

За інформацією спостерігачів, аномально високий результат голосування за чинного президента отримано на спецдільницях, що знаходяться на території військових частин. Місцеві штаби пов’язують такий результат із застосуванням адміністративного ресурсу.

Вкидання невиданих бюлетенів при висипанні з урн і завищена явка були встановлені в окрузі №46 у Бахмутському районі. Відзначимо, що в такій обстановці членам ДВК вдалося захистити всі голоси, віддані за Юрія Бойко.

У селищі Зайцеве того ж Бахмутського району у виборчий округ №51 входять всього 2 дільниці. Половину населеного пункту контролює військово-цивільна адміністрація, інша половина перебуває під контролем так званої ДНР. Переселенці, які переважно голосували у цьому окрузі, за інформацією членів комісій, перебувають під впливом адмінресурсу місцевої влади, соціальних служб та ВЦА. Така ситуація викликає сумніви у свободі волевиявлення жителів Зайцевого.

У день виборів, 31 березня, 64 переселенці, які не можуть пересуватися самостійно і фактично проживають на непідконтрольній території, після їх відвідування членами виборчої комісії всі, як один, віддали свої голоси за Порошенка.

Жителі розташованого поблизу лінії розмежування Ясинуватського району знаходяться під тиском ВЦА. Факт вкидання протоколів за Порошенка члени комісій підтверджують, але побоюються оформити порушення у вигляді акту чи заяви.

У Нікольському і Волноваському районах (округ №60) серйозний тиск на керівників підприємств і організацій здійснював депутат від БПП Лубинець Д.В., активно «допомагав» депутату глава райдержадміністрації Нікольського району Олег Решетняк. Виборці також повідомили про скупку голосів за ціною 500-1000 гривень за голос.

Результати голосування на дільницях у 60-му окрузі, зазначені на сайті ЦВК, суттєво «відкориговані» на користь Порошенка. Так, на дільниці №140154, згідно з протоколом, за Юрія Бойка проголосували 437 виборців, а за Петра Порошенка – 78. Однак на сайті ЦВК все достоту навпаки. На ділянці №140432, згідно з протоколом, за Юрія Бойка 548 голосів, за Петра Порошенка – 117. На сайті ЦВК цифри зовсім інші: за Юрія Бойко – 17, за Петра Порошенка – 948. У зв’язку з цим нами подано заяву до поліції, яка вже почала перевірку наведених фактів.

У прифронтовому Мар’їнському районі в окрузі №59 ОВК кілька разів повертала членів ДВК перераховувати голоси, не приймаючи протоколи від дільничних комісій. Так досягався потрібний команді Порошенка результат, який демонструє аномально високі «симпатії» виборців Донеччини до нинішнього президента.

Відзначимо, що фальсифікації дозволили отримати Порошенку на окремих ділянках воістину «приголомшливу підтримку» при середньому показнику по області на рівні 12%. «Лідерські» позиції при цьому утримують окремі дільниці у Ясинуватському (77,61%), Мангушському (73,20%), Мар’їнському (72,83%), Волноваському (71,15%) районах, а також у містах Торецьку (72 , 27%) і Дружківці (70,18%).

Про всі факти порушення виборчого законодавства, підкупу і фальсифікацій штаб Юрія Бойка повідомляє ЦВК, готує позови до судів, оприлюднює у ЗМІ і доводить до загального відома. У рамках проекту «За чесні вибори» всі порушення, зафіксовані нами під час президентської кампанії-2019, передані міжнародним спостерігачам. Ми захистимо кожен голос нашого виборця і право громадян на вільне волевиявлення, ми не дозволимо знищити в Україні демократію і свободу вибору.

Останні записи