Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що українська влада «зацікавлена у пошуку серйозного авторитетного партнера для спільного управління газотранспортною системою з Європейського Союзу, Сполучених Штатів». Крім того, останнім часом серед топ-менеджерів українських нафтогазових компаній обговорюється інформація, що міністр енергетики США підбирає команду для призначення на ключові посади у структурі українського «Нафтогазу». Ця команда фактично займатиметься ліквідацією «Нафтогазу» та його дочірніх компаній, таких як «Укргазвидобування», і переведенням їхніх активів у приватну власність.

Таким чином, українська газотранспортна система буде віддана спільній американо-українській компанії, а ліцензії на всі родовища, що належать «Нафтогазу», продані приватним інвесторам.

Є всі підстави вважати, що Порошенко і Гройсман активно підтримують цю ініціативу Сполучених Штатів, що може бути спробою нинішньої влади обміняти активи «Нафтогазу» і українську ГТС на підтримку з боку США на виборах.

Єдиний реальний механізм щодо збереження газотранспортної системи України, її роботи в інтересах української держави і забезпечення транзиту російського газу в Європу ‒ це створення тристороннього консорціуму України, Росії та країн ЄС.

Віктор Медведчук,

голова Політради партії

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ

Останні записи