Християни західного обряду по всьому світу, в тому числі в Україні, цієї неділі, 21 квітня, відзначають головне християнське свято – Воскресіння Христове або Великдень.

Римо-католицька церква і більша частина протестантів, що живуть за григоріанським (сучасним) календарем, відзначають це свято на тиждень раніше, на відміну від православних чи християн східного обряду.

У Рим ще напередодні з’їхалися тисячі людей з усього світу, щоб отримати благословення Папи Франциска на святковій недільній месі.

Увечері Великої суботи в католицьких храмах проходить Меса Навечір’я, вона починається з Літургії Світла. Перед храмом священики розводять багаття, від якого священнослужитель запалює пасхал – велику пасхальну свічку. З цією свічкою священик входить в темний храм і проголошує про воскресіння Христа. Вже від пасхалу віруючі можуть запалити свої свічки. А потім починається хресна хода навколо храму.

Крім великоднього вогню, як і в православ’ї, одним із символів свята є крашанки.

Великдень або Світле Христове Воскресіння – найдавніше і найважливіше християнське свято.

Встановлений на честь Воскресіння Ісуса Христа, яке є центром всієї біблійної історії та основою всього християнського вчення.

В даний час дата Великодня в кожен конкретний рік обчислюється за місячно-сонячним календарем, що робить Великдень перехідним святом.

Християни східного обряду відзначатимуть Великдень наступної неділі, 28 квітня. А сьогодні Вербна неділя. Свято присвячене входженню Ісуса Христа в Єрусалим незадовго до його розп’яття. У цей день традиційно проводиться богослужіння, яке бажано відвідати і освятити гілочки верби. Усі, хто прийшов до храму, повинні відстояти службу із запаленою свічкою. Вербна неділя, насамперед, сімейне свято – в цей день можна скликати гостей на вечерю або самим піти в гості до родичів. Головне – кожному гостю або господарю будинку даруйте вербу – на щастя.

І сьогодні, 21 квітня, в Україні проходить другий тур голосування на виборах президента. Виборчі дільниці відкрилися о 8 годині ранку.

Останні записи