9 травня світ відзначає одне з головних свят людства – День Перемоги над коричневою чумою – фашизмом. Без зайвої скромності феноменальним можна називати святкування Дня Перемоги в Харкові – там, незважаючи на негоду, тисячі городян вийшли на вулиці міста, щоб взяти участь в урочистостях та подякувати справжнім героям.

Ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни приймали вітання і багато теплих слів подяки особисто від мера Харкова Геннадія Кернеса і народного депутата України, голови політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Вадима Рабіновича.

До слова, присутні журналісти використали нагоду і поцікавитися у мера Харкова, чому з ним сьогодні поруч депутат Рабінович.

«Тому що я підтримую Вадима Рабіновича і ту політсилу, яку він представляє та очолює … Ті слова, які говорить Вадим Рабинович і команда “ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ” — що потрібен мир і вони його принесуть – це правильні і одні з ключових слів, які сьогодні повинні звучати від політика», – лаконічно відповів Геннадій Кернес.

Вадим Рабінович і Геннадій Кернес разом з представниками кількох поколінь харків’ян взяли участь у молебні за загиблими, поклали квіти до Меморіалу Слави у Лісопарку міста і приєдналися до урочистої ходи – колона під військово-патріотичні пісні традиційно пройшла  алеєю з фотографіями загиблих ветеранів.

Також народні депутати, керівники міста, спортсмени, люди, якими пишається Харків, відвідали урочистий обід у Харківській військовій академії і висадили дерева на честь 74-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні.

«Люди приїхали сюди добровільно, щоб віддати данину поваги, данину честі і пам’яті тим, хто, проливаючи свою кров, зробив мирним небо над головою», – сказав Геннадій Кернес.

Це підтвердив і голова політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ», назвавши святкові заходи у Харкові феноменальними – на урочистостях були присутні ветерани, політики всіх рівнів, народні депутати.

«Нікого сюди не звозили і не привозили – це дійсно свято єднання. Я хочу подякувати і всім українцям, і Харкову, який, на моє глибоке переконання, сьогодні, 9 травня, – справжній переможець. Кернес – переможець, тому що все це відбувається саме завдяки йому», – підкреслив Вадим Рабінович.

Опозиційний політик також вважає, що Україні багато у чому потрібно брати приклад з Харкова і керівників міста.

«Я хочу, щоб вся Україна бачила, як Харків шанує своїх героїв. Я хочу, щоб вона побачила, яке це місто», – сказав Вадим Рабінович, піднімаючи «наркомівські 100 грамів» під час урочистого обіду в Харківській військовій академії.

«Дорога Україно, ми разом з Геннадієм Адольфовичем, з усіма ветеранами піднімаємо ось цю чарку за загиблих і живих, за тих, кого немає з нами, хто захистив нашу Батьківщину. І за тих, хто сьогодні захищає її. Ми переможемо! Велика Україна, за тебе, за перемогу!» – зазначив Вадим Рабінович.

Політик висловив упевненість в тому, що День Перемоги святкують нащадки переможців. У той же час він вважає за необхідне «припинити війну, суперечки, забути про розбіжності – ми повинні об’єднатися, ми повинні йти до перемоги!»

«Фашизм повинен бути затаврований – фашисти вони і є фашисти. Герої – вони і є герої. І нехай на мене ніхто не ображається, але 9 травня святкують нащадки переможців – хоче хтось того чи ні. І ми зобов’язані встановити мир, ми зобов’язані слухати і почути один одного. Ми повинні зрозуміти, що 9 травня – це день спільної перемоги України. І внесок українців у це – великий, тому що вони гинули не за когось, а за Україну. Тому День Перемоги – правильне свято переможців. Я виступаю за мир, за примирення, але тільки після того, як ми поставимо всі крапки над “і”. Примирення – справа хороша, але йому має передувати покаяння», – підкреслив Вадим Рабінович.

Про Велику Перемогу харків’янам будуть нагадувати висаджені в 9 травня дерева.

«Ці дуби будуть рости по 400-500 років. Люди нового покоління приходитимуть і читатимуть, хто садив ці дерева. Я думаю, ми запровадимо традицію висаджування дерев на День Перемоги, щоб створити алею на честь 9 травня», – заявив мер Харкова.

Вадим Рабінович у свою чергу ще раз підкреслив, що Харків – приголомшливе місто, а у цього міста приголомшливий мер.

«Дерева, які ми сьогодні висадили у Харкові, і через 10, і через 100 років будуть нагадувати про День Перемоги. 500 років дерева будуть рости і радувати харків’ян. Я в захопленні від свята. Хочу подякувати Геннадію Адольфовичу за таке масштабне і приголомшливе свято, вітаю харків’ян з Днем Перемоги. Тут знають, що це за свято», – заявив Вадим Рабинович.

На завершення урочистостей мер Харкова Геннадій Кернес подякував народним депутатам, всім жителям України, ветеранам та тим, хто сьогодні їм допомагає.

«Хочу побажати і нашому новому президенту, щоб він приніс в країну мир. Нам потрібен мир – без миру нам дуже важко. Всі хочуть миру, коли згадують страшні роки війни, зі сльозами на очах згадують і кажуть, що нам потрібен мир», – резюмував Геннадій Кернес.

Останні записи