Про це народний депутат і глава партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Вадим Рабінович заявив у прямому ефірі програми «Пульс» на телеканалі «112 Україна».

На думку політика, новообраний президент країни, перш за все, повинен стежити за виконанням положень Основного Закону та пам’ятати, що Україна – парламентсько-президентська республіка, де президент має обмежені повноваження.

«Навіть якщо Володимир Зеленський стане президентом, то у нього не вийде швидко змінити ситуацію у кращий бік в країні, тому що повноваження президента обмежені Конституцією. В Основному Законі написано, що Президент України може призначати міністра оборони, главу МЗС, секретаря РНБО, генерального прокурора, голову СБУ та голову Нацбанку. І то – не без допомоги парламенту! Президент не має відношення до економіки, не приватизує банки, він – гарант Конституції. Гарантом можна назвати того, хто стежить за виконанням «закону номер один». У нас в Конституції записано, що в Україні медичне обслуговування безкоштовне. Але приїхала якась санітарка із Вірджинії – Супрун, скасувала дію Основного Закону – і президент, як бачимо, не став на захист Конституції!» – підкреслив політик.

Парламентар нагадав, що чинний глава держави «відмовчується» і у випадку, пов’язаному з відсутністю більшості у парламенті, і у випадку, пов’язаному з його бізнес-партнером та екс-першим заступником секретаря РНБО Гладковським-Свинарчуком.

«Враховуючи положення «закону номер один», країною править парламентська більшість – 226 депутатів. Але ж фактично коаліції немає! Я кілька разів просив спікера Верховної Ради Андрія Парубія надати список парламентарів, які входять у більшість, у міфічну коаліцію, на що він відповів: «не маю повноважень!». Глава парламенту не має повноважень дати народному депутатові список народних обранців, які входять у більшість, що править країною? Це – сюрреалізм! І президент знову не заступився за Конституцію! .. Петро Порошенко днями сказав, що більше не буде призначати друзів на ключові пости у державі. Нагадаю, що ми чотири роки вже платимо військовий збір, який йде у загальну скарбницю. Потім друзі президента — Свинарчуки за завищеними цінами закуповують деталі для військової техніки з цієї ж скарбниці», – обурився Вадим Рабінович.

Глава партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» також вважає, що новообраному президентові варто ініціювати перепис населення в країні, щоб «розуміти, як управляти господарством».

«Щоб годувати сім’ю, треба зрозуміти, скільки людей у родині. Якщо у людини двоє дітей, то вона купує одну кількість продуктів, якщо четверо – іншу. Так і в державі! За законодавством України у нас регулярно повинен проводитися перепис населення. А ми проводили його востаннє у 2001 році. Тобто, ми й гадки не маємо, скільки людей живе в країні! Яке право влада має виписувати будь-яку кількість бюлетенів, якщо вона не порахувала ані кількості померлих, ані тих, хто виїхав, і так далі? Ми – єдина у світі країна, у якій нікого не цікавить кількість жителів. Це, як і війна на Донбасі, просто комусь вигідно – щоб вона тривала безкінечно! Звідси і всі проблеми при складанні бюджету, тому що при його формуванні влада «на око» міряє і кількість пенсіонерів, між якими нібито будуть розподіляти гроші з Пенсійного фонду. А може, пенсіонерів вже взагалі набагато менше?» – підкреслив народний обранець.

Політик упевнений, що після 2001 року влада боялася називати кількість тих, хто проживає в країні, щоб українці і світове співтовариство «не жахнулися від отриманих результатів перепису».

«Нам потрібно зрозуміти, скільки людей живе в країні, щоб розуміти, як управляти державою, формувати бюджети. Але влада боїться цього, тому що знає, що перепис покаже катастрофічну ситуацію. На сьогоднішній день існує лише одна статистика за кількістю жителів в Україні – це дані ООН, яка розраховує чисельність населення за рівнем споживання хліба. За даними ООН, нас в Україні проживає близько 25 мільйонів!.. Всього лише! .. Упевнений, нова влада, яка хоче будувати, а не грабувати, зобов’язана провести перепис населення!» – резюмував Вадим Рабинович.

 

Останні записи