Зараз у парламенті обговорюють не мовне питання, а закон про знищення російської мови. Про це народний депутат і голова політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ» Вадим Рабінович заявив у прямому ефірі телеканалу «112 Україна», коментуючи розгляд у Верховній Раді мовного законопроекту.

«Це не мовне питання обговорюється, а закон про знищення російської мови в Україні. І закон про те, щоб всіх громадян, які розмовляють російською мовою, позбавити права нею розмовляти. Зараз цей «недоспікер» парламенту, який не може показати, хто входить у цю міфічну більшість під його керівництвом, сказав, що «мовне питання» заважають прийняти «агенти Кремля», у тому числі й у залі для голосування. Йому Бог заважає прийняти цей закон, адже Парубій – агент диявола! Той, хто хоче розділити свою країну на частини — він і є агент диявола», — упевнений парламентар.

З його слів, політики під вибори знову повертаються до мовного питання, щоб мобілізувати свій електорат, але при цьому вони розколюють країну.

«Ніякого мовного питання у нас немає. Ми спокійно розмовляємо, спілкуємося у нашій країні тією мовою, якою нам зручніше. І нікому це не заважає. Коли ви збираєтеся у компанії зі своїми друзями, то вам це не заважає. Заважає тільки тим, хто, знищивши країну, обікравши її, сьогодні перед виборами намагається дістати єдиний козир. Нехай віддадуть те, що вкрали, і ми самі вирішимо «мовне питання» у нашій країні», — підкреслив народний депутат.

Опозиційний політик вважає, що в Україні є багато прикладів співіснування україномовних і російськомовних людей, і не варто з цього робити проблему.

«У мене, наприклад, син молодший ходить в українську школу. Приходить додому – і розмовляє зі мною українською. От і добре. Я радію. Або інший приклад. Я знайомий з багатьма, хто воював. І ніхто жодного разу в окопах у них не питав, якою мовою вони розмовляють. Тобто, вмирати за Україну можна будь-якою мовою? І російською? А грабувати свою країну – тільки українською?» – підсумував Вадим Рабінович.

 

Останні записи