Закриття виборчих дільниць в РФ на території українських посольства і консульств – це антиконституційна злочинна дія, і ті, хто її вчинив, зобов’язані або її скасувати до березня, або вони понесуть кримінальне покарання вже після виборів. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА–ЗА ЖИТТЯ Вадим Рабінович.

«Закриття дільниць – це антиконституційна злочинна дія, це підготовка до фальсифікації виборів, абсолютно зрозуміло! Я подав документи до суду. Повірте, якщо Конституційний Суд не скасує це рішення, вони сядуть потім – після виборів. Тому що до такої міри знущатися над Конституцією, над людьми, які там живуть і працюють, неприпустимо! Вони позбавили мільйони людей, наших співгромадян, права голосувати. Це злочин!» – підкреслив парламентарій.

«Я не вірю, що в такій великій країні, як Україна, може бути такий міністр закордонних справ, який несе таку ахінею, виправдовуючи рішення ЦВК. Навіть в божевільні не можна такого вимовляти! Він каже, що під час війни не можемо там голосувати (але ж посольство і консульства – це наша територія!). Чому ж ви торгуєте з Росією кожного дня, і ці обсяги щомісяця зростають? Тільки за останній місяць ми купили у Росії вугілля на 65% більше», – заявив Вадим Рабінович.

При цьому він висловив переконання, що «судорожне чіпляння влади за свої крісла їй не допоможе».

«Закривати дільниці для виборів на території, яка вважається українською, – це визнати, що навіть цю територію ми не контролюємо. Тоді і посольства, і консульства треба закривати. Це маячня і злочин!» – наголосив Вадим Рабінович.

Політик зазначив, що у нас є Конституція, є права, і відбирати їх неприпустимо. «Відбирати право жити нормально економічно, розмовляти тією мовою, якою ми хочемо, а тепер ще й відбирати право голосувати – це абсолютно неприпустимо! Що далі: нас будуть шикувати в колони – і водити строєм на роботи?» – задався питанням опозиціонер.

Як повідомлялося раніше, Вадим Рабінович має намір оскаржити в суді рішення ЦВК щодо ліквідації виборчих дільниць на території РФ.

Зазначимо також, що ще один представник ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Віктор Медведчук назвав рішення ЦВК обмеженням громадянських прав українців.

«Таке рішення ЦВК, прийняте на самому старті виборчої кампанії, відкриває шлях для всіляких фальсифікацій і свідчить про те, що влада продовжує тоталітарний курс на обмеження конституційних прав громадян. Йдеться про жителів південного сходу країни, російськомовне населення, прихильників нормалізації відносин з Росією і всіх тих, хто не підтримує антинародну політику “хижацького націоналізму” і тарифного геноциду, що проводиться владою», – заявив він.

Нагадаємо, 31 грудня ЦВК ліквідувала всі виборчі дільниці на території РФ.

Так, зокрема, ліквідовані виборчі дільниці в Москві, Ростові-на-Дону, генконсульстві в Санкт-Петербурзі, консульстві в Єкатеринбурзі і консульстві в Новосибірську.

Останні записи