Для відновлення миру в Україні та реінтеграції Донецька і Луганська до складу країни, українська влада повинна припинити військову риторику та почати переговори. Про це в ефірі авторської програми «Хто кому Рабинович» на телеканалі «112 Україна» заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Вадим Рабинович.

За його словами, для досягнення миру в країні є декілька ефективних кроків: зниження напруженості, припинення войовничої риторики та взаємні поступки.

«Ми хочемо домогтися миру, а мир – це коли дві сторони сіли й домовилися. Шлях до миру лежить через зниження напруженості. Шлях до миру лежить також через найменше усвідомлення позиції іншого. Шлях до миру починається тоді, коли припиняється войовнича риторика. І, нарешті, шлях до миру йде тоді, коли ти пропонуєш якісь інструменти, і кожна сторона робить один крок назад», – сказав лідер партії «За життя!».

Вадим Рабинович зазначив, що в нинішній час військовий шлях вирішення конфлікту неефективний, і таким шляхом не можна повернути Донецьк та Луганськ.

«Чого ми хочемо? Щоб Донецьк та Луганськ були в складі України? Або ми хочемо відірвати цей шматок від країни? Якщо ми хочемо залишити за собою Україну, залишити собі Донецьк та Луганськ, ми повинні домовлятися з тими, хто там знаходиться, або знищувати їх. Але на це, мені здається, в 21-му столітті ніхто вже не піде», – акцентував парламентарій.

Як зазначив Вадим Рабинович, у України зараз немає можливості вирішити ситуацію на сході країни ані військовим шляхом, ані шляхом прийняття різного роду законопроектів. Єдине, на його думку, що здатне реінтегрувати Донбас – це переговори.

«Якщо у нас немає можливості військовим шляхом повернути ці землі, в чому ми вже переконалися, ми повинні домовлятися. Потрібно вести діалог. Законопроектами виграти не виходить. Що ми виграли від «знаменитої» блокади окупованих територій? Нічого, навпаки – програли мільярди доларів», – резюмував Вадим Рабинович.

Останні записи