Про це в кулуарах Верховної Ради заявив журналістам народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко. Зокрема, він зазначив, що Конституційний Суд може припинити провадження по справі, адже він не може бути суб’єктом виборчого процесу, який уже розпочався.

«Політичні сили вже висунули кандидатів, розкрили виборчі списки, базові напрями діяльності партій, у т.ч. стратегію. Все це елементи виборчого процесу. На мій погляд як судді Конституційного Суду у відставці, найрозумнішим було б прийняття такого рішення», — сказав Василь Німченко.

Він також зазначив, що, швидше за все, судді КС вкладуться у місячний термін. «Оперативність, з якою суд почав розгляд даної справи, свідчить про те, що судді робитимуть все, щоб вкластися у місячний термін. Але чи вистачить їм голосів, щоб прийняти рішення? Повинна бути більшість від всього складу Конституційного Суду, а це, нагадаю, 18 осіб, хоч на даний час їх тільки 17», — сказав опозиційний політик.

Крім того, народний депутат нагадав, що на виконання рішення суду сьогодні Державним бюро розслідувань внесені відомості до ЄРДР за фактом захоплення державної влади у квітні 2016 року екс-президентом Петром Порошенком, прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом і головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

«Тоді вже не було коаліції, але вони сфабрикували її існування і без жодних консультацій і пропозицій з народними депутатами як представниками народу сформували Кабмін і захопили вищі державні посади. Згідно зі статтею 5 Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ, проте Гройсман самовільно, частково з подачі екс-президента Порошенка, вніс свої кандидатури членів Кабміну, і вони сформували нелегітимний уряд, який діє до сьогодні. Це моя суб’єктивна точка зору, але Генеральна прокуратура погодилася з тим, що треба вносити до ЄРДР повідомлення про скоєння злочину, передбаченого статтею 109 Кримінального кодексу України, і статтею 364 — захоплення вищих посад в Україні», — підкреслив Василь Німченко.

Останні записи