Про це заявив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Василь Німченко, коментуючи журналістам закріплення в Конституції України курсу на членство в НАТО та ЄС.

«Внесено зміни до преамбули Конституції. Однак в основу преамбули покладені Декларація про державний суверенітет України і Акт проголошення незалежності України, який був затверджений на референдумі в 1991 році. У преамбулі чітко вказано, що Україна є позаблоковою державою. Тоді свою думку висловив народ, а сьогодні – нинішня влада. Президент або залишки правлячої коаліції не можуть змінювати рішення, прийняті народом», – зазначив опозиційний політик.

Він підкреслив, що Конституція – це не той документ, який може змінюватися в залежності від думки глави держави. «Конституція – це дорожня карта життя суспільства. Ніхто не може без референдуму змінювати Основний закон, тим більше в популістських цілях. Це шлях правового нігілізму», – сказав Василь Німченко.

«На сьогоднішній день як аксіому подають безальтернативність входження до ЄС і НАТО. Але не можна йти тільки в одновекторному напрямку. У розвитку країни потрібна багатовекторність, торгувати і мати договори потрібно з усіма», – підкреслив парламентарій.

Опозиціонер також звернув увагу на суперечності між Конституцією України та правовими нормами ЄС. «Європейський Союз базується на двох договорах – Договорі про функціонування Європейського Союзу і Договорі про Європейський Союз. Там чітко вказано, що рішення і закони Європейського Союзу мають обов’язкову силу для всіх членів ЄС. Однак в Конституції України записано, що її норми є найвищим актом. Тобто тепер ми будемо змушені змінювати Конституцію під рішення ЄС. Чи стосується це суверенітету? Звісно! У ст. 17 Конституції України йдеться про забезпечення економічної безпеки держави. Однак норми ЄС матимуть зобов’язуючий характер для вітчизняної економіки», – зазначив Василь Німченко.

Останні записи