У четвер, 10 січня, Касаційний адміністративний суд в складі Верховного Суду відхилив апеляційну скаргу народного депутата, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Василя Німченка на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у визнанні незаконною постанови ЦВК про ліквідацію виборчих дільниць на території РФ. Таким чином, рішення про ліквідацію виборчих дільниць залишено в силі. Василь Німченко висловив жаль у зв’язку з рішенням Касаційного адміністративного суду і повідомив, що відстоювання справедливості продовжиться в міжнародних інстанціях.

«На сьогоднішній день адміністративна юстиція у нас не відбулася. Постановою суду порушені основоположні права громадян на доступ до правосуддя, на розгляд позову щодо неправомірності дій ЦВК», – сказав Василь Німченко.

За його словами, суд визнав, що інтереси виборця порушені, але не настільки, щоб скасовувати рішення ЦВК. «Скрізь в світі, якщо є хоч йота сумніву в чомусь, то суди завжди стають на сторону громадянина. Про це ж говорить і Конституція України, і наше виборче законодавство. Однак суд постановив, що як ЦВК вирішила, так і буде. Те, що людям, щоб проголосувати, потрібно буде їхати в іншу країну, визнано несуттєвим», – зазначив опозиційний політик.

«Усі виборчі процедури повинні проходити тільки на підставі закону. Є вичерпний перелік етапів виборчого процесу. Однак суд фактично визнав, що ЦВК, яка не є законодавчим органом, може робити все що завгодно», – підкреслив народний депутат.

«Суд послався на те, що Міністерство закордонних справ зобов’язане забезпечити громадянам умови для голосування. Однак міністерство вирішило, що дільниці на території РФ потрібно ліквідувати. І суд не вбачає в цьому порушення прав громадян України», – сказав він.

Парламентарій зазначив, що зараз є всі підстави вважати, що це тільки початок і ми будемо свідками дискримінаційних дій з боку ЦВК. «Виборчий процес почався з кричущого порушення закону, що регулює цей процес. Влада вибудувала схему, яка дозволить маніпулювати виборами. Йде підготовка до ручного управління виборчим процесом. Запущено маховик репресій, спрямований проти вільного волевиявлення. При цьому президент мовчить, хоча мова йде про мільйони громадян України. Далі ми будемо звертатися в міжнародні інстанції», – резюмував Василь Німченко.

Останні записи