«Націонал-радикали вже котрий рік поспіль влаштовують одна за одною інформаційні атаки проти Віктора Медведчука. Не гребують нічим: неправдивими звинуваченнями, маячними інсинуаціями, маніпуляціями. Чим же такий небезпечний для політиканів усіх мастей Віктор Медведчук, який не обіймає жодних державних посад? Відповідь очевидна: своєю активною громадянською позицією, вмінням її відстоювати і тим, що його ідеї знаходять підтримку в українському суспільстві. Більш того, українці починають як мінімум замислюватися над тим, що ж зроблено владою для країни. І зрештою усвідомлюють її бездіяльність або, що ще гірше, злочини можновладців проти власного народу», – говориться у статті Василя Німченка, народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ.

Політик зазначив, що за ці 5 років хто тільки не влаштовував інформаційні атаки на Віктора Медведчука – від Левусів – Парубіїв – Білецьких до навіть таких, здавалося б, зовсім амебних персонажів, як Садовий. Втім, Садовий озвучував все це не сам – роль рупора очолюваної ним політсили (а правильніше було б сказати – політслабості) «Самопоміч» виконувала заступник голови ВР Сироїд. Та сама Сироїд, яка пропонувала «відрізати» Донбас, припинити виплачувати соцдопомогу – по суті, відмовитися від частини українського народу і частини територій Східної України. Що це, якщо не справжнісінький сепаратизм? Але поки мадам у владі, хто ж буде їй ставити за вину «кримінал»?

«Усі ці роки, зокрема і з подачі президента Порошенка, через ручних політиків і політологів суспільству нав’язувалась думка про токсичність особистості Медведчука, про небезпеку його ідей для майбутнього України. Для можновладців він винен без суду і слідства, тому що всі нападки і звинувачення на його адресу – чудовий привід переключити увагу, змусити забути про власну бездарну політику, обілити себе. Якби у націонал-радикалів і політиканів усіх мастей був хоч якийсь факт, доказ, що Віктор Медведчук порушив закон або хай навіть побічно до чого-небудь причетний, вони б, не зволікаючи, інкримінували йому все, що тільки можна, приписавши собі чергову “перемогу”. Але на нема, як то кажуть, і суду нема. Тому по судах ходять якраз наклепники, які дозволяють собі використовувати ім’я голови Політради партії ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ у власних цілях», – підкреслив Василь Німченко.

Парламентарій нагадав, що Медведчук, який має авторитет і комуніціює як із східними, так і з західними партнерами, неодноразово підкреслював: Україні потрібна багатовекторність. Скільки б не нав’язували нам курс на ЄС як єдино вірний вектор розвитку, потрібно визнати: у XXI столітті одновекторність істотно обмежує можливості, а отже, і наш розвиток.

Тепер, коли оприлюднено приховані механізми так званого реверсного забезпечення України газом, стає зрозуміло, що Порошенко і Гройсман знецінювали відносини з РФ тільки тому, що самі не могли забезпечити переговори. З ними ніхто не хотів вести перемовини, а страждав народ, змушений платити за захмарними тарифами, штучно створеними цією владою. Медведчук і його однодумці вже отримали від РФ гарантії зниження ціни на газ, що викликало неприховану ненависть з боку влади.

«Розкриття корупційної схеми “Дюссельдорф+” стало можливим завдяки і Медведчуку, який послідовно та чітко роз’яснює, що стоїть за всім цим. Схеми військового мародерства і корупційного синдикату “Свинарчук і компанія”, що реалізуються під егідою першого заступника секретаря РНБО Гладковського, не були б можливі без відома або навіть згоди першої величини ради, а також мовчазної згоди корупційного картелю з Банкової. Ось де варто говорити про токсичність!» – акцентував увагу Василь Німченко.

«Спецпредставник США по Україні Курт Волкер, говорячи про Віктора Медведчука, особливо підкреслив: хоч в Україні поки що не панує верховенство права, але у країні є закон, що дозволяє кожному громадянину мати свою, відмінну від влади, точку зору. Волкер визнав і роль Медведчука в переговорному процесі з реалізації Мінських угод, адже вдалося звільнити 485 утримуваних осіб. Сам Медведчук на темі обміну ніколи не піарився, і цим мовчанням користувалися всі, кому не лінь – від Рубана та Савченко до можновладців», – зазначив парламентарій.

«План-концепцію врегулювання кризи на Південному Сході України, запропонований Віктором Медведчуком, критикують саме ті, хто нічого не може запропонувати сам. Наклепом і брудними інсинуаціями влада, що агонізує, намагається прикрити власну безпорадність і порожнечу. Тому що, на відміну від Медведчука, не знає, як повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас, та й не зацікавлена в цьому», – підсумував Василь Німченко.

Останні записи