«Українці свій вибір зробили ‒ новим Президентом стала людина з абсолютно нетиповим для української політики досвідом», ‒ зазначив у своїй статті Василь Німченко, народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ.

Політик переконаний: для країни починається новий етап. Однак вагон старих проблем нікуди не подівся, і першочергова з них ‒ це врегулювання конфлікту на Донбасі, встановлення миру, тому що саме це запорука вирішення всіх інших проблем. На думку парламентарія, серед перших кроків, яких народ очікує від Президента, ‒ «дорожня карта» розвитку суспільних відносин, основи і принципи яких чітко визначені в Конституції України.

«Найскладнішим, але і найважливішим завданням залишається відновлення миру в країні, тому що від цього залежить дуже багато ‒ починаючи зі звільнення утримуваних осіб і закінчуючи укладанням перемир’я як у договірному, так і законодавчому сенсі. І коментар пана Зеленського з приводу того, що повернення українців з полону ‒ це номер один у його порядку денному, дає надію на зміну вектора політики нашої держави, і перш за все на перегляд відносин із РФ, визнання і виконання формули мінського процесу як єдиного способу повернути людей і території до складу України», ‒ переконаний опозиціонер.

«Необхідно реалізовувати програму миру: йдеться про комплексний, системний проект, який передбачає сукупність політичних, соціальних, цивільно-правових і дипломатичних дій органів влади із залученням міжнародних інституцій для врегулювання конфлікту на Донбасі. І потрібно використовувати вже напрацьований переговорний базис безпосередніх учасників відносин, особливо для вирішення питання повернення утримуваних осіб та осіб, які перебувають в ув’язненні», ‒ підкреслив Василь Німченко, додавши, що в ситуації, яка склалася, налагодження економічних відносин із суміжними державами теж сприятиме якнайшвидшому відновленню Донбасу.

Він зазначив, що економічне зростання окремих районів Донецької та Луганської областей, розвиток аграрного та інвестиційного секторів мають визначатися фінансовими вливаннями України і широкою свободою від податкових зобов’язань. Адже в умовах вільної економічної зони на об’єднаних територіях ОРДЛО можна вибудувати багатовекторний транснаціональний суб’єкт.

Як відомо, новий Президент визнає необхідність Мінських угод, хоча і з урахуванням їх реформування, персонального забезпечення реалізації цих угод. Здається, реформування має відбуватися з урахуванням економічного і соціального аспектів, а також тих суспільних відносин, які вже склалися там за 5 років існування у статусі квазідержави.

«Тобто потрібні рішення з питань не лише політичного та інституційного характеру, а й щодо широкої амністії та автономії регіону, які допоможуть повернути Донбас. Тому що конфлікт триває так довго, що громадяни України, які опинилися по той бік лінії розмежування, вже починають звикати до думки про те, що регіон може існувати і поза Україною, а в інституціональному сенсі реформована система окремих районів ОРДЛО продемонструвала свої можливості протистояти як Києву, так і міжнародній спільноті. І замовчувати цю проблему не можна», ‒ підсумував Василь Німченко.

Останні записи