В українській державі використання і функціонування усіх мов має здійснюватися, виходячи з трьох принципів: наявність державної мови, мов національних меншин, а також недопущення дискримінації за мовною ознакою.

Про це в коментарі журналістам заявив народний депутат України від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, коментуючи розгляд Верховною Радою у другому читанні законопроекту № 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», до якого опозиційні депутати подали понад 700 поправок.

На думку парламентарія, нинішні політики хочуть вкласти у закон про мову ідеологію націонал-радикалізму.

«Ми поклали на вівтар законодавця Гаазькі рекомендації щодо регіональних мов і мов національних меншин, рішення Європарламенту, рішення Венеціанської комісії, які підтверджують необхідність використання і захисту мов нацменшин поряд з офіційною державною мовою», ‒ зазначив Василь Німченко.

Відповідно до міжнародних норм, які ратифікувала Україна, мови національних меншин мають розвиватися так само, як і українська мова, нагадав опозиційний політик.

«Ми не можемо просто взяти і розірвати закон, щоб мови нацменшин були окремо від державної мови, вважаючи, що напишемо окремий закон про мови національних меншин, ‒ все має бути в одному законі. Про неприпустимість дискримінації за мовною ознакою також свідчать статті 10 і 11 Конституції України. Я це вже тиждень намагаюся донести до авторів законопроекту № 5670-д. Ми ‒ українська нація, в якій консолідуються всі громадяни незалежно від віросповідання, мови спілкування і самобутності. І ми повинні поважати російську мову, вона також захищена статтею 10 Конституції», ‒ підкреслив Василь Німченко.

«Це російськомовні етнічні українці. Де у цьому законі є хоч слово про російську мову? Коли в державі протистояння, всі нації консолідуються. Зараз нинішня влада завела нас в таку біду ‒ жебракує по всьому світу і ділить людей за національностями. Хто придумав цей законопроект?» ‒ зазначив парламентарій.

Він також нагадав, що, згідно з Конституцією України, українська мова є державною і  ніхто її не утискає.

«Крім того, я не знайшов у європейській законодавчій практиці жодної норми, яка передбачала б адміністративне і кримінальне переслідування громадян за незнання державної мови! Там, де проживає кримськотатарський народ, йому поряд з державною мовою дозволено листуватися, вести документацію і вчитися кримськотатарською мовою. А білоруси, росіяни, поляки ‒ їм чому не можна?» ‒ підсумував Василь Німченко.

Останні записи