Про це на брифінгу 15 травня заявив народний депутат від ОППОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко.

На думку парламентаря, 14 травня, після прийняття і підписання спікером ВР закону про функціонування української мови як державної, всі ми стали свідками розколу суспільства, його приведення до стану розпаду.

«Я відповідаю за свої слова. Коли ми оскаржували цей закон і неможливість його прийняття, то чітко стверджували, що норми цього закону суперечать статтям 10, 11 Конституції України, які однозначно вказують на існування і захист принципу гарантії розвитку поряд з державною російської та інших мов національних меншин. Вчорашнім прийняттям закону поставлена ​​крапка у використанні російської мови та мов національних меншин. Народних депутатів і громадян, що розмовляють російською мовою, чекають адміністративні репресії», – констатував Василь Німченко.

Парламентар нагадав, що у своєму зверненні до народних депутатів ПАРЄ зазначила, що у такій багатонаціональній державі, як Україна, де проживає понад 130 національностей, поряд з державною українською мовою повинні повноцінно розвиватися мови національних меншин – і регулювати їх розвиток має один закон.

«Але українські законодавці не прислухалися ні до Європейського парламенту, ні до Європейського уповноваженого з прав людини, не врахували положення Європейської хартії про регіональні мови або мови національних меншин. На жаль, на сьогодні у 41 сфері суспільних відносин прийнятий закон забороняє використання російської та інших мов національних меншин», – підкреслив опозиційний політик.

Коли в законі йдеться про мову як основу національної безпеки, необхідно акцентувати увагу на тому, що саме ведення заборони на використання рідної мови якраз і суперечить принципам національної безпеки, оскільки розколює суспільство, зазначив Василь Німченко.

«Вперше за багато років у світовій практиці має місце дискримінація за мовною ознакою, причому дискримінація мільйонів громадян. Раніше у Львові, Житомирі, Тернополі ввели мораторій на використання російськомовного культурного продукту. Це, якщо використовувати медичну термінологію, не що інше як стерилізація і селекція за мовною і національною ознаками. До чого ми вже дійшли? Це лінгвоцид поряд з геноцидом. Йдеться про смерть мов, згідно з юридичною термінологією 1967 року», – підкреслив парламентар.

Василь Німченко також поінформував про те, що ОППОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ підготувала звернення до Конституційного Суду на предмет розгляду закону про мову як такого, що суперечить Конституції України та міжнародному праву.

Останні записи