У середу, 9 січня, Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав розгляд апеляційної скарги народного депутата, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, Василя Німченка на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у визнанні незаконною постанови ЦВК про ліквідацію виборчих дільниць на території РФ.

Як зазначив Василь Німченко, ліквідація виборчих дільниць на території Росії – це підготовка до маніпуляцій волевиявленням громадян. «Дуже насторожує та обставина, що зачищається поле виборців. В законодавстві немає нічого про те, що громадяни України можуть голосувати в третіх країнах. Як людина, яка живе на Камчатці, поїде голосувати у Фінляндію? Це принижує виборця. Закон покладає на ЦВК обов’язок створити умови для реалізації волевиявлення громадян», – зазначив він.

Опозиціонер підкреслив, що бездарна політика влада призвела до того, що українці вимушені виїжджати на заробітки за кордон, а тепер їх ще й позбавляють права голосу. «Через дії влади Україна стала депресивною країною, і люди вимушені виїжджати на заробітки. В Росію виїхало до 4 млн наших співвітчизників, в Польщу – до 2 млн, в Португалію – 1 млн. Мільйон людей виїжджає щороку. На сьогодні ніхто не знає, скільки у нас населення в Україні. Ми як пілігрими блукаємо по всій земній кулі. Людей витиснули з країни, а потім ще й ліквідували виборчі дільниці за кордоном. І це вже після того, як почався виборчий процес», – сказав опозиційний політик.

«МЗС заявляє про небезпеку при голосуванні на території РФ. Але чомусь ніхто не ставить питання про те, щоб повернути наших громадян додому. Дуже шкода, що мовчить президент. Він гарант додержання Конституції, гарант дотримання прав і свобод громадян. А дискримінація виборчих прав є неприпустимою», – зазначив Василь Німченко і наголосив, що ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ продовжить захищати виборчі права громадян.

Розгляд апеляційної скарги продовжиться завтра, 10 січня, о 12:00 за адресою: вул. Московська, 8, корпус 5.

Останні записи