Про це 21 червня в кулуарах Верховної Ради заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, коментуючи рішення Конституційного Суду про відповідність конституційним нормам рішення президента про розпуск Верховної Ради.

«Як я і прогнозував, у даному питання суд міг ухвалити два рішення — або припинити провадження, або визнати указ президента про розпуск Верховної Ради таким, що відповідає Конституції України. Зміст цього рішення свідчить про те, що суд захистив природні права громадян України як єдиного джерела влади, право на функціонування представницьких законодавчих і виконавчих органів», — пояснив парламентар.

Суд встановив, що коаліції не існувало, а законодавець, порушуючи всі свої регламентні обов’язки, не врегулював питання стосовно діяльності коаліції, наголосив Василь Німченко.

«Коаліція – це об’єднання фракцій, представників народу, які здійснюють управління через законодавчі органи. Без них не може формуватися  уряд  чи призначатися прем’єр-міністр — пропозиції вносять виключно фракції. По-суті, Конституційний Суд визначив, що мала місце конституційна криза, яка виникла на тлі протистояння президента і законодавчої гілки влади. За таких умов суд дійшов, на мій погляд, обґрунтованого висновку — треба включати регулятор природніх прав громадян України. Це рішення узгоджене з нормами Конституції, законом про Конституційний Суд і регламентом про роботу Конституційного Суду», — підкреслив народний депутат.

Василь Німченко також пояснив, чи можна назвати це рішення політичним.

«Всі рішення Конституційного Суду мають політико-правове навантаження, тому що регулюють питання у політичній, економічній і соціальній сферах, у сфері спілкування та формування громадянського суспільства. Але в основі рішень Конституційного Суду лежать правові норми», — підсумував опозиційний політик.

 

Останні записи