Про це повідомив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, коментуючи початок досудового розслідування щодо спікера Верховної Ради Парубія за його висловлювання, що спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і принижують гідність прихожан УПЦ.

5 грудня 2018 року Печерський районний суд м. Києва своїм рішенням зобов’язав уповноважених осіб Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення спікером Андрієм Парубієм кримінального правопорушення і почати досудове розслідування.

Це означає, що голові Верховної Ради доведеться нести кримінальну відповідальність за цинічні звинувачення на адресу Української православної церкви, яку він назвав «кадебістською сектою», на адресу тисяч священнослужителів, яких спікер звинуватив в тому, що вони «своїми руками вбивали полонених українських вояків».

Брехливі, відверто провокаційні заяви Парубія про те, що вони «вбивали людей – українців», про руки, які усі в крові, не тільки є плодом його хворої фантазії, вони ображають почуття мільйонів прихожан УПЦ.

За фактом відверто дискримінаційних, спрямованих на розпалювання міжрелігійної ворожнечі заяв Парубія ми звернулися в Генеральну прокуратуру. Однак там вирішили, що в словах спікера немає складу злочину, і відмовилися внести відомості про це кримінальне правопорушення в ЄРДР.

У країні, де на чільне місце поставлено політика радикальної русофобії і тотальної дискримінації російськомовних громадян, така позиція прокуратури відображає ставлення влади до конституційних прав громадян. У країні, де влада здійснює безпрецедентний тиск на віруючих УПЦ, де в найвищих кабінетах – як виконавчої, так і законодавчої влади – сидять політики, що представляють «партію війни» і свідомо працюють на розкол суспільства, іншого рішення бути і не могло.

І це при тому, що заяви Парубія явно є навмисними і спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі і ненависті. Його дії свідчать про склад злочину, передбаченого частиною другою статті 161 Кримінального кодексу України («Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями…»).

Реакція ГПУ, дії представників правоохоронних органів свідчать про нехтування конституційними правами громадян. Сьогодні не тільки Україна, але і весь світ бачить, хто піднімає мовне і церковне питання, провокуючи релігійний конфлікт, хто працює на розкол країни.

Юридично неупереджене і політично незаангажоване рішення суду дозволить нам захистити конституційні права і свободи громадян.

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ, діючи в рамках правового поля, не дозволить проводити рейдерські захоплення церковного майна і буде захищати священнослужителів і прихожан УПЦ – єдиної канонічної церкви в Україні, проти яких вже сьогодні запущений маховик політичних репресій.

Василь Німченко,

ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ

Останні записи