Кожен із кандидатів у президенти використовує дебати як інструмент у латентній боротьбі за голоси виборців. При цьому обидва претенденти роблять усе можливе, щоб не говорити нічого конкретного про свої наміри та дії після перемоги. Про це йдеться у статті народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Василя Німченка.

«І якщо у нинішнього гаранта стільки “хвостів”, що з обіцянок їх виправити вже виходить щонайменше передвиборний спіч (до речі, таким чином Порошенко визнає свою відповідальність за створення цих проблем), то наміри кандидата Зеленського ‒ таємниця за сімома печатками, дещо було сказано лише з приводу його ставлення до конфлікту на Донбасі та соціальних гарантій», ‒ зазначив опозиційний політик.

Що ж стосується економіки і представлення інтересів України на міжнародній арені, то навряд чи під час дебатів ми почуємо від претендентів чітку програму дій. Кандидати явно не мають наміру говорити про стратегію розвитку України, їм обом вигідна тріскотня на тему грошових зв’язків, покровительства, підкилимних ігор, політичного змагання в частині досвіду, особистих якостей, але аж ніяк не професіоналізму.

На думку Василя Німченка, про те, як буде вирішуватися головна для українців проблема ‒ припинення протистояння на Донбасі та встановлення миру, ‒ обидва претенденти говорять мало і неохоче. Мабуть, усвідомлюють свою дипломатичну безпорадність і нездатність реально вирішити ці проблеми ‒ припинити протистояння на Донбасі та встановити мир, повернути полонених і утримуваних в ОРДО, ОРЛО та РФ осіб.

«Більш того, чинний глава держави готовий поставити під сумнів звільнення наших співвітчизників, аби перешкодити виконанню цих гуманітарних функцій з реалізації Мінських угод лідером ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Віктором Медведчуком, який ініціював і реалізував призупинення прямого збройного протистояння і зіткнень на Сході країни, а також домігся звільнення з обох сторін сотень і сотень полонених та утримуваних українців», ‒ підкреслив парламентарій.

Дуже сумнівно, що під час «дебатів» на стадіоні народ почує чітку стратегію розвитку держави ‒ як підвищуватимуть чи не повністю втрачену інвестиційну привабливість України, як відновлюватимуть банківську систему та довіру до неї, повертатимуть цінність девальвованій гривні, підвищуватимуть якість життя громадян, у першу чергу найбільш соціально незахищених, і т. п., переконаний Василь Німченко.

«Показово і те, що обидва претенденти ‒ і з досвідом у політиці, і без ‒ уже демонструють податливість до зовнішнього впливу. І Держдепу (де вирішили просто почекати і працювати з тим, хто переможе), і ЄС обидва кандидати обіцяють відкрити ринок землі. Навряд чи при цьому буде забезпечено збереження землі у власності народу шляхом створення системи продажу землі виключно в “руки” держави. Швидше за все, ринок землі, включаючи її надра, буде доступний усім бажаючим іноземним агентам», ‒ зазначив опозиційний політик.

«Ну, і найбільш наболіле ‒ конфлікт на Донбасі, армія, НАТО. Конституцію України ця влада вже встигла змінити. Хочеться вірити, що Зеленський не перекроюватиме Основний Закон під свої бажання і бажання свого оточення, а проведе, як обіцяв, референдуми щодо курсу на ЄС і НАТО і тільки за результатами визначатиме, чи потрібно Україні взагалі прагнути туди або ж варто продовжувати на підставі двосторонніх договорів вести діалог з усіма членами світового співтовариства. Якщо ми явно недотягуємо до членства в ЄС за всіма “домашніми завданнями”, включаючи мир і захист власних кордонів, то чи не час зупиниться і у найближчі п’ять років зосередитися лише на внутрішній політиці?» ‒ підкреслив парламентарій.

Нинішня виборча кампанія, на жаль, не передбачає шанобливого ставлення ні до кого ‒ ані до суперників, ані до виборців. «Таких брудних політтехнологій, що межують з пропагандою насильства і навіть фізичного знищення, Україна ще не знала … Три тижні до другого туру виборів ще більше оголили найгірші сторони як чинного президента, так і кандидата у президенти Зеленського. По суті, громадянам України доведеться вибирати менше з двох зол», ‒ підсумував Василь Німченко.

Останні записи