Влада, по суті, знищіла конституційні постулати захисту природних прав громадян, що включають свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, заявив народний депутат, ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ, Василь Німченко, коментуючи прийнятий ВР закон, згідно з яким або Українська православна церква ‒ єдина канонічна церква в Україні ‒ відмовляється від своєї назви і перейменовується, або вона буде позбавлена права називатися українською.

«Неприйнятно і неприпустимо те, що, керуючись горезвісною політичною доцільністю, влада сама порушує закон. Як і стаття 35 Конституції, яка говорить, що “церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави”, закон “Про свободу совісті та релігійні організації” передбачає, що держава не втручається у здійснювану в межах закону діяльність релігійних організацій. Отже, будь-які спроби державних інституцій формувати положення (статути) про релігійні організації в Україні, змінювати засади їх діяльності або визначати для церкви інші дії, що зобов’язують, не передбачені статутом. Зареєстрований статут, його зміст і затверджені ним правила поведінки певної релігійної організації ‒ це виняткове право релігійних організацій», ‒ підкреслив Василь Німченко.

«Зараз відбувається нав’язане законодавчою і виконавчою владою розділення православних, поділ українського народу за релігійною ознакою. Найсумніше те, що ці дії також припускають дискримінацію тих православних, які є прихожанами канонічної Української православної церкви», ‒ зазначив політик.

Василь Німченко впевнений: виділяючи українську автокефальну церкву, влада таким чином намагається показати, що між православними церквами є істотна різниця і полягає вона перш за все в тому, патріот ти своєї Вітчизни чи ні й якою мовою ти звертаєшся до Бога. Але хіба не очевидно, що такий підхід лише роз’єднає українців, посилить розкол у суспільстві, викличе страх і тривогу у віруючих, чиї церква і віра сьогодні покладені на вівтар президентської виборчої кампанії? Ми повинні розуміти, що віра не має національностей, мов, ідеологій і упереджень, адже це таїнство для кожної людини.

Також парламентарій зазначає, що таким чином стирається код історичної пам’яті ‒ пам’яті про становлення української державності, коли більше п’яти століть поширення православ’я зумовлювали межі території української держави незалежно від мови спілкування. «Хіба не про це свідчать історичні факти ‒ діяльність гетьмана Війська Запорозького Богдана Хмельницького, який утверджував облаштування держави “для народу всього руського”, “де живуть люди православної християнської віри, в тому числі Холм і Галич”? Йдеться про середину XVII століття, коли український народ і козаки Війська Запорозького внаслідок визвольної боротьби і перемоги над уніатами (Річ Посполита), по суті, здобули незалежність на цій території і світ православної духовності з наявністю інститутів державної влади гетьманства. У писаній Пилипом Орликом Конституції духовна основа віросповідання православного християнства визначається як “святе православ’я східного обряду” і вказується: “…І новообраний гетьман… повинен буде насамперед піклуватися, щоб жодне інше іновір’я у Вітчизні нашій не було впроваджено. Якщо таке таємно або явно з’явиться, тоді владою своєю мусить його викорінювати… Проживати іновірцям в Україні… не дозволяти, а докладати всіх зусиль, щоб одна віра православна східного сповідання… навіки стверджена була”», – нагадав Василь Німченко.

Опозиціонер упевнений: країна, де визнана за найважливіше політика радикальної русофобії та тотальної дискримінації російськомовних громадян, де не припиняються маніпуляції на релігійному й історичному ґрунті, де держава втручається у справи церкви і порушує конституційні права громадян, наближається до краху. «Поки що справжні віруючі терплять неповагу до їхніх прав і свавілля з боку влади. Але чи зможуть вони пережити приниження владою їхніх релігійних почуттів, коли зазіхають на їхню віру, на звичаї та таїнства православ’я східного обряду?» ‒ задається питанням нардеп.

Останні записи