«Введення часткового воєнного стану – лише в певних областях країни – змушує задуматися над тим, які саме наслідки воно спричинить для громадян України, адже механізм забезпечення законності зазначених обмежень в рішенні про введення воєнного стану не вказаний. Також в указі президента не прописані конкретні права і свободи громадян України, що підлягають обмеженню в тій чи іншій сфері суспільних відносин. Юридична і правова невизначеність акта президента і закону в цій частині виключають можливість їх реалізації» – про це розповів народний депутат («Опозиційна платформа – За Життя») Василь Німченко.

На думку політика, є цілком обґрунтовані побоювання, що для пересічних громадян введення воєнного стану матиме негативні наслідки. У разі зазіхань збройних структур управління на майно громадян, обмеження їх прав та свобод, чи буде держава Україна відповідальною за це, чи забезпечить компенсацію матеріальної та моральної шкоди? Чи не опиняться люди, наприклад, в Харківській області в тій же ситуації (один на один зі своїми проблемами), що й тисячі переселенців зі Сходу України? Адже за зруйноване житло, підірване здоров’я, покалічені долі влада, як показує практика, відповідальності нести не хоче.

«На практиці громадяни можуть зіткнутися і з тим, що указом прямо не заборонено: обмеженням мітингів, обмеженням діяльності інакомислячих та опозиційних ЗМІ (тепер заклики ввести санкції проти неугодних телеканалів – мова про прийняте Верховною Радою звернення до РНБО – можуть стати реальністю), обмеженням майнових прав, зміною керівництва на підприємствах приватного володіння без рішень суду та іншим.

Вже зараз очевидно, що введення воєнного стану не вирішить проблеми України і негативно позначиться на й без того стагнації економіки: Нацбанк уже знизив курс гривні, а євробонди ще за день до прийняття рішення про введення воєнного стану різко впали в ціні», – зазначив Василь Німченко.

«Українці бачать ситуацію в країні з середини і пам’ятають про понад десять тисяч загиблих за майже п’ять років протистояння на Донбасі, про тисячі державних нагород за участь у бойових діях без оголошення війни, про сотні наших громадян, починаючи з військових і закінчуючи дітьми, постраждалими в внаслідок конфлікту, яких відправляли на реабілітацію в десятки країн за рахунок сторони, що запрошує, і задаються питанням: чому все це не спонукало до введення воєнного стану, а саме інцидент на Азові – в море загального користування України та РФ – спровокував запровадження воєнного стану?» – додав політик.

«В результаті країну ще більше розколюють на частини, вже не тільки за мовною та релігійною ознаками. Тепер в Харківській області можуть ввести комендантську годину, а сусідній Полтавській – ні, в Одеській області можуть вилучати автомобілі у підприємств для потреб армії, а в Закарпатській – ні. Що змінює це положення для військовозобов’язаних, поки незрозуміло, а ось те, що погіршується правове становище пересічного українця, – цілком зрозуміло. Не кажучи вже про те, що створені нові обставини ведуть до паралізації Мінських угод, а значить, по суті, до заморожування, а не врегулювання і конфлікту на Донбасі», – підсумував парламентарій.

Останні записи