За підсумками першого туру виборів стало абсолютно очевидним несприйняття народом того, що президент зраджує загальнонаціональні інтереси, коли з його мовчазної згоди відбувається нехтування конституційними правами громадян і навмисний поділ української нації, зокрема, за мовним принципом на порушення статті 10 Конституції України, якою гарантується разом із функціонуванням державної мови також «вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин». Про це йдеться у статті народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Василя Німченка.

«Вирішальним для народу фактором напередодні виборів стало навмисне, цілеспрямоване викорінення владою мов національних меншин, зокрема російської, шляхом прийняття та реалізації мовного законопроекту. Його прийняття неминуче призведе до розколу української нації, представники якої спілкуються не лише українською мовою, а й кримськотатарською, російською, угорською, польською і т. п. Ініціатори закону про мову зробили президента співучасником протиправних антиконституційних дій, які ведуть до національної ворожнечі», ‒ підкреслив парламентарій.

На думку опозиційного політика, також фатальною для Петра Порошенка стала його політика, спрямована проти основи основ українського народу ‒ віри православних християн східного обряду. Вся вертикаль влади саме з подачі президента намагалася «набрати бали», розповідаючи про необхідність такого кроку, як «отримання томосу». А по суті, це була спроба розділити громадян багатонаціональної держави за ідеологічною, релігійною та етнічною ознаками. Але Порошенко не врахував, що віра не має національності, а тому томос виявився цікавим лише кільком десяткам осіб «у першому ряду», та й то досидять ці особи тільки до кінця антракту, до початку другого акту.

«Мовчазне потурання націонал-радикальним організаціям, виправдовування їх ідеології, безкарність їхніх проповідників, що дозволяють собі із президії ВР ображати мільйони віруючих, називаючи канонічну православну церкву “сектою”, а священнослужителів злочинцями, ‒ все це тільки знизило рейтинг нинішнього президента, який нав’язує суспільству “правильну” українську віру», ‒ зазначив Німченко.

Діяльність президента на світовій арені стала як мінімум популістською. Мілітаристська риторика Порошенка не пояснює і не виправдовує зниження рівня життя в Україні. Це лише спроба «заговорити» наявні проблеми, що насправді виникли через ненаситність постмайданної влади, переконаний парламентарій.

«Зовнішня політика, що проводиться останні 5 років, ‒ не більше ніж дипломатичний перформанс президента, за яким не приховаєш ані популізм нинішньої влади, ані недружнє ставлення до країн-сусідів, причому навіть із західних кордонів. Тож вектор у єврореформаторов вийшов один ‒ вертикальний, такий, що б’є по українцях і нічого спільного з розвитком не має. І результати голосування в першому турі президентських виборів ‒ не що інше, як оцінка громадянами не тільки “досягнень” влади і свого рівня життя за останні 5 років, а й своїх потенційних перспектив на найближчі 5 років», ‒ підкреслив політик.

«За результатами виборів можна говорити про оцінку діяльності президента Порошенко, адже його головний опонент ‒ не кандидат Зеленський, а народ України, який, маючи альтернативу, проголосував за неї! Наявність альтернативи на цьому етапі розвитку нашої країни свідчить про те, що українському народові небайдуже його майбутнє. Вибори показали: виборець, який має право управління державними справами, визначив навіть не долю чинного президента, а стратегію, дорожню карту, слідувати якій держава не повинна», ‒ підсумував Василь Німченко.

Останні записи