Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, спілкуючись з журналістами з нагоди Дня працівників суду.

«Щороку 15 грудня своє професійне свято відзначають судді та працівники судів – люди, які виконують свої обов’язки в ім’я законності і справедливості, і від яких багато в чому залежить дотримання правопорядку в суспільстві і збереження стабільності. На жаль, нинішня влада доклала максимум зусиль, щоб знищити український суд, як незалежний інститут, що захищає права громадян і демократію в країні, а також дискредитувати суддів і судову систему в цілому», – заявив Василь Німченко.

Він зазначив, що саме на це були спрямовані і так звана судова реформа, і «люстрація суддів», що суперечить Конституції України, та скорочення фінансування судової вертикалі. Внаслідок цього в судовій владі був штучно створений кадровий дефіцит і громадяни не отримують належний доступ до правосуддя.

На думку парламентарія, можновладці, зневажаючи положення Конституції, які закріплюють принцип поділу влади на законодавчу, виконавчу і судову, намагаються підпорядкувати собі судову вертикаль, забуваючи при цьому, що суди – це не підрядні організації.

«Не дивлячись на те, що країна знаходиться в стані глибокої політичної та конституційної кризи, саме з судовою владою ми пов’язуємо надії на відновлення законності і правового порядку в Україні. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ ставить задачу проведення справжньої реформи судової системи з урахуванням думки самого судового корпусу, яка розширить самоврядування цієї вертикалі влади, забезпечить її реальну незалежність від інших владних інститутів», – підкреслив Василь Німченко.

«На жаль, вже зараз, напередодні президентських виборів, цілком очевидно, що влада буде йти на численні маніпуляції і порушення. ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ закликає українських суддів залишатися вірними даній присязі, служити Праву, не забуваючи про свою відповідальність перед суспільством за майбутнє української демократії, за майбутнє всієї нашої країни», – резюмував народний депутат.

Останні записи