«Закон про так зване перейменування Української православної церкви оскаржено до Конституційного Суду України як такий, що нівелює релігійну свободу в країні. Відповідне конституційне подання підтримали 49 народних депутатів України, для яких, хоч вони і з різних політичних сил, об’єднуючим фактором стала неприпустимість втручання держави у справи церкви», ‒ розповів народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ ‒ ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, який є одним з уповноважених представників суб’єкта права у цьому конституційному поданні.

Політик зазначив, що прийнятий закон грубо порушує норми Конституції, які гарантують право на свободу віросповідання, дискримінує за релігійною ознакою мільйони українських віруючих, суперечить нормам міжнародного права і є юридично безграмотним. Крім того, він був ухвалений парламентом з порушенням конституційної процедури розгляду та прийняття законів.

«На жаль, це не перший антицерковний закон, ухвалений Верховною Радою України. І ми бачимо головних “натхненників-розкольників”, які у гонитві за рейтингами замахнулися на святая святих ‒ віру», ‒ підкреслив народний депутат.

На думку парламентарія, влада, яка п’ять років проводила бездарну і злочинну антисоціальну політику, збанкротила своїх громадян, залізла їм у кишеню, а тепер готова залізти людям і в душу, вказуючи, до якої церкви ходити і як ця церква має називатися. У будь-якій демократичній країні втручання держави у справи церкви, релігії, питання віросповідання призвело б до відставки чиновника, а у нас, на жаль, таке втручання стає частиною передвиборної кампанії, політичним гаслом.

«ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА ‒ ЗА ЖИТТЯ послідовно захищає конституційні права громадян і доб’ється скасування цього антиконституційного та антинародного закону в Конституційному Суді України, покликаному забезпечувати верховенство норм Основного Закону України», ‒ підсумував Василь Німченко.

Останні записи