Про це заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ Василь Німченко, коментуючи затримання та притягнення до адміністративної відповідальності людей, що беруть участь у мирних акціях пам’яті на День Перемоги – 9 Травня.

«Влада не могла спокійно дивитися, як українські громадяни відзначають своє улюблене загальнонародне Свято – День Перемоги. Тому, як і в попередні роки, спробувала покарати учасників масових святкових акцій за їхню громадянську позицію. У хід знову пішов стандартний набір інструментів «поліцейської держави»: затримання, протоколи, штрафи. Після програшу озлоблена влада намагається помститися людям за їхню пам’ять і гордість, за подвиг тих, хто переміг фашизм», – сказав народний депутат.

Він зазначив, що всі закиди про порушення громадянами «закону про декомунізацію» – всього лише зручна ширма.

«Минулі роки показали, що політика декомунізації не має нічого спільного із заявленою «боротьбою зі спадщиною тоталітарних режимів». Влада, яка намагається придушити в людях право на свободу думки і совісті, обмежити їхні соціокультурні та мовні права, сама є найгіршим зразком диктатури. І претендувати на демократичність не має жодного права», – підкреслив Василь Німченко.

«Абсолютно зрозуміло, що під сурдинку «декомунізації» влада всі ці роки успішно грабувала країну і розправлялася з політичними опонентами. Вона освоїла і розіпхала по кишенях мільярди гривень, витрачених на перейменування вулиць, міст і сіл. Порушила сотні справ, щоб залякати незалежних громадських діячів і журналістів. Саме для цього у травні 2015 року і було прийнято пакет законів про нібито «засудження тоталітарних режимів», – вважає опозиційний політик.

Парламентар нагадав, що народні депутати від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ відстоюють права та інтереси громадян у Конституційному Суді, в якому оскаржили «закон про декомунізацію» як такий, що суперечить Конституції України.

«Є всі підстави стверджувати, що Конституційний Суд України визнає «закон про декомунізацію» неконституційним, а судова тяганина в ухваленні такого рішення, з великою ймовірністю, пов’язана з тиском на суд представниками інститутів влади, у тому числі з Банкової. І такі висновки підтверджують останні публічні випади пана Порошенка на адресу суддів конституційної та адміністративної юрисдикції», – зазначив він.

«Люди повинні мати повне право пишатися пам’яттю про подвиг своїх батьків і дідів, відзначати День Перемоги і використовувати її символи. Вороги української державності – це нетерпимість, ксенофобія і політики, які прагнуть до диктатури, а не фотографії героїв Великої Вітчизняної війни, ордени, медалі, прапори та стрічки», – резюмував Василь Німченко.

Останні записи