За результатами засідання Моніторинговий комітет ПАРЄ прийняв Доповідь по прогресу моніторингової процедури за січень-грудень 2018 року, в якому закликає Україну виконати зобов’язання перед Радою Європи. Про це повідомила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, Перший заступник Голови Постійної делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна.

«Доповідь по прогресу моніторингової процедури містить оцінку на предмет виконання зобов’язань певними країнами в процесі моніторингу. В частині України стурбованість викликають атаки на журналістів і ЗМІ, вимога надання е-декларацій антикорупційними активістами, люстраційний закон, відсутність прогресу в досягненні балансу між офіційною мовою і мовами національних меншин, а також тотальна корупція», – пояснила народний депутат.

Юлія Льовочкіна повідомила, що в Доповіді за січень-грудень 2018 року низку країн закликають активізувати зусилля по виконанню зобов’язань перед Радою Європи. Зокрема, Моніторинговий комітет закликає Україну виконати наступні зобов’язання – внести зміни до Закону «Про освіту» та привести у відповідність до вимог Венеціанської комісії Закон «Про очищення влади».

Також у Доповіді за січень-грудень 2018 року Моніторинговий комітет розкритикував Україну за тотальну корупцію, зазначивши, що це явище підриває довіру громадськості до інститутів державної влади.

«Всі ці негативні тенденції блокують демократичний розвиток країни. Українській владі потрібно перестати вибірково підходити до виконання своїх міжнародних зобов’язань і почати створювати умови для функціонування демократичних інститутів в Україні», – резюмувала Юлія Льовочкіна.

Нагадаємо, Доповідь по прогресу моніторингової процедури приймається щорічно і стосується країн, які знаходяться під моніторинговою процедурою, в пост-моніторинговому діалозі або під моніторинговою процедурою not stricto sensu. Затвердження Звіту очікується на пленарній сесії ПАРЄ в січні 2019 року.

Останні записи