Риторика ненависті, мова ворожнечі і прояв нетерпимості служать розділовою лінією на рівні індивідуумів, суспільства, держави і міждержавних відносин. Якщо риторика ненависті є частиною політичного дискурсу, це призводить до радикалізації та існування паралельних суспільств. Таку думку висловила народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, Перший заступник Голови Постійної делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна в рамках обговорення доповіді про роль і відповідальність політичних лідерів у протидії риториці ворожнечі під час чергової сесії ПАРЄ.

Народний депутат зазначила, що мова ворожнечі, прояв нетерпимості та дискримінація на підставі відмінностей – виклик для міжнародної спільноти і для національних держав. У повсякденному житті риторика ненависті найчастіше підштовхує психологічно нестійких людей до суїциду або до вчинення актів насильства щодо певних груп. Існування мови ворожнечі в політичному дискурсі є не менш небезпечним – це призводить до радикалізації і сприяє розколу в суспільстві.

«В інформаційну епоху мова ворожнечі, прояв нетерпимості, дезінформація і маніпуляція контентом в Інтернеті – визначальні виклики майбутнього покоління. Відповідальність нашого покоління полягає в тому, щоб створити новаторські та ефективні механізми протидії цим негативним явищам. Підвищення усвідомленості та відповідальності з боку індивідуумів, суспільства, лідерів думок і політиків повинні супроводжуватися конкретними дієвими заходами», – підкреслила Юлія Льовочкіна.

«З огляду на прямий взаємозв’язок між онлайн-контентом і поведінкою в житті, для демократії вкрай важлива достовірна інформація. Одним із способів забезпечення достовірності інформації є регулювання Інтернету. Для досягнення цієї мети важливим є встановлення загального принципу відповідальності в Інтернеті, що поширюється на всіх учасників Мережі», – вважає народний депутат.

За словами Юлії Льовочкіної, для України, якій сьогодні притаманні риторика ненависті, мова ворожнечі, інформаційна пропаганда, фейкові новини, популізм і радикалізація, це питання є особливо актуальним. «Всі ці негативні тенденції в суспільстві і політикумі підривають демократичні процеси в країні. Важливим в досягненні балансу між свободою слова і забезпеченням толерантності, інклюзивності та цілісності суспільства є пропагування моделі суспільства, в якому заохочується різноманітність і в якому є місце повазі різних позицій. І в процесі побудови такої моделі суспільства політикам потрібно почати з себе», – резюмувала народний депутат.

Останні записи