Українській владі потрібно усвідомити, що колосальний відтік працездатного і освіченого населення незабаром може привести до демографічної кризи та стати однією з головних загроз для держави. Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ, Перший заступник Голови Постійної делегації України в ПАРЄ Юлія Льовочкіна вважає, що першочерговим завданням для України є відновлення миру на Сході України і економічне відродження. Міграційна політика, в свою чергу, повинна вибудовуватися з однією гуманною метою – захист прав людини, де б вона не знаходилася.

Потік трудової міграції та біженців в ЄС, США, Канаду та інші розвинені країни світу в останні роки значно збільшився. За оцінкою ООН, число міжнародних мігрантів у 2017 році сягнуло більше як 258 млн осіб. Це становить 3,4% населення земної кулі і дорівнює населенню Індонезії.

За словами Юлії Льовочкіної, врегулювання міграційних процесів та забезпечення прав мігрантів з’явилося на порядку денному міжнародної спільноти досить давно. З метою захисту прав трудящих мігрантів Міжнародна організація праці прийняла Конвенцію №97 1949 року і Конвенцію №143 1975 року. У 1970-ті роки міжнародне співтовариство прийшло до того, що для захисту прав і свобод цієї категорії громадян потрібен універсальний підхід – і в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав усіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей, а через 10 років проголосила 18 грудня Міжнародним днем ​​мігранта. У 2016 році була прийнята Нью-Йоркська Декларація про біженців та мігрантів, яка містить заходи щодо захисту переміщених осіб. 17 грудня було зроблено новий крок у сфері міграційної політики – Генеральна Асамблея ООН затвердила «Всесвітній пакт про безпечну, впорядковану і регульовану міграцію». Юлія Льовочкіна вважає, що з огляду на динаміку міграційних процесів в останні роки питання забезпечення прав і свобод мігрантів є об’єктом особливої ​​уваги з боку держав-походження, держав-транзиту та держав-перебування.

«В Україні в останні роки посилилася як внутрішня, так і зовнішня міграція. Згідно ООН, Україна перебуває на 8 місці за кількістю зовнішніх мігрантів після таких країн, як Пакистан, Сирія, Бангладеш, Китай, Росія, Мексика, Індія. Згідно даних Міністерства соціальної політики, 3,2 млн українців постійно працюють за кордоном і до 9 млн задіяні в сезонних роботах за кордоном. Міжнародна організація з питань міграції відзначає, що серед країн південного сходу Європи українці становлять найбільшу частку трудових мігрантів з вищою освітою. Причини міграції зрозумілі – відсутність миру на Сході України, погіршення добробуту населення, високий рівень безробіття», – зазначила Юлія Льовочкіна.

Народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОЇ ПЛАТФОРМИ – ЗА ЖИТТЯ підкреслила, що критична ситуація в Україні складається з гарантуванням прав внутрішніх мігрантів. «Системно і цілеспрямовано порушуються економічні, соціальні та політичні права понад 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб. Всі ці факти відображені в звітах авторитетних міжнародних організацій. Пошук нормального життя підштовхує мільйони наших співвітчизників виїжджати з України. На жаль, ми все частіше чуємо про те, що трудові мігранти говорять про такі проблеми, як важкі і несправедливі умови праці, дискримінація, обмеження у трудових правах і відносно низькі зарплати в країнах-реципієнтах», – повідомила Юлія Льовочкіна.

«Україна, зіткнувшись з масовою зовнішньою і внутрішньою міграцією, повинна забезпечувати дотримання прав і основних свобод як трудових мігрантів, так і внутрішньо переміщених осіб, як того вимагає гуманний підхід, закладений в основних міжнародних документах у сфері захисту прав мігрантів», – резюмувала Юлія Льовочкіна.

Останні записи